7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

אינטל תורמת מכונה לבדיקת ערכות קורונה בעלות של כמיליון ש"ח לבית חולים רמב"ם | חי פה


אינטל תורמת מכונה לבדיקת ערכות קורונה בעלות כמיליון שקלים לבית חולים רמב”ם שבחיפה, שירכוש מכונה אוטומטית לביצוע בדיקות. המכונה אמורה להגדיל משמעותית את כמות הבדיקות לאבחון מחלת הקורונה ולסייע במיגור התפשטותה.

ברמב”ם מסבירים, מדובר במערכת אוטומטית להפקה ומיצוי של החומר הגנטי (רנ”א) מתוך דגימות נשימתית הנלקחות מאנשים החשודים כחולים בקורונה. ובנוסף, שתי מערכות של Real time PCR שמסוגלות לזהות ברמת רגישות ודיוק גבוהים ביותר את הוירוס. בעזרת שלושת המכשירים הללו ניתן יהיה להגדיל בצורה ניכרת את כמות הדגימות המבוצעות במעבדה, תוך שמירה על איכות גבוהה ובלתי מתפשרת.

צוות המעבדה ברמב”ם – ד”ר יובל גפן וד”ר מורן שוורצוורט-כהן

הנהלת אינטל ישראל: אנו נמצאים בתקופה מאתגרת שדורשת את האחריות והלכידות החברתית של כל אזרח ואזרחית , כולל זו של המגזר העסקי. הנהלת ועובדי אינטל ישראל רואים חשיבות רבה באחריות החברתית לסיוע בהתמודדות עם משבר הקורונה הפוקד אותנו בימים אלה.

ד”ר מיקי הלברטל, מנהל בי”ח רמב”ם: ההתגייסות והתרומה של חברת אינטל שממוקדת ברכישת מיכשור מתקדם להגדלת יכולת ביצוע בדיקות לזיהוי קורונה תציל חיים בצפון מדינת ישראל. לרמב”ם ולאינטל יש הסטוריה ארוכה של שיתופי פעולה שהשפיעו באופן ישיר על התנהלות בית החולים למען המטופלים שלנו וגם הפעם במשבר הנוכחי הם שותפים אמיתיים.

אינטל ממשיכה לעזור לקהילה בדרכים נוספות: אינטל תרמה בימים האחרונים כ-150 מחשבים ניידים עבור ילדים נזקקים, ובנוסף כ-500 משפחות יקבלו שוברי מזון לקראת חג הפסח במימון אינטל, בשיתוף אגפי הרווחה בעיריות. אינטל גם תתרום ארוחות צהריים לקשישים ולארגונים הזקוקים לכך, וכן כ- 1000 ‘מבודדים’ בבתיהם אשר צפויים להיבדק ע”י מד”א יקבלו מאינטל ערכת תשומת לב מבית “צומי, המרכז הישראלי לתשומת לב” המכילה משחקים משפחתיים. כמו כן אלפי עובדי ועובדות אינטל ממשיכים לסייע לקהילות השונות על ידי התנדבות אונליין בימים אלה.

קרדיט – פורסם לראשונה