8 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

ארה"ב: קרבות פוליטיים על סיוע לנפגעי קורונה


גם בשיאו של משבר הקורונה, המחלוקות הפוליטיות בוושינגטון ממשיכות לתת את אותותיהן: סנאטורים ובכירים בממשל טראמפ ניסו אמש להגיע להסכמה שתאפשר את אישור חבילת התמריצים למשק האמריקני, בסך 1.8 טריליון דולר.

צילום: רויטרס

הדמוקרטים בקונגרס חסמו את העברת החבילה ביום ראשון, בדרישה להגנה חזקה יותר על עובדים ומגבלות על סיוע לעסקים. "אנחנו צריכים להעביר את זה היום", אמר שר האוצר סטיב מנוחין, עת היה בדרכו להיפגש עם בכיר הדמוקרטים בסנאט, הסנאטור צ'אק שומר.

הנשיא טראמפ עצמו התייחס למשבר ואמר בטוויטר כי "אי אפשר לתת לתרופה להיות גרועה מהבעיה עצמה". מנגד, יו"ר בית הנבחרים, הדמוקרטית ננסי פלוסי, אמרה כי במפלגתה ינסו לקדם חבילת תמריצים משלהם. אגב הדמוקרטים, סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, מתקשה לזכות בתשומת לב ציבורית בזמן התפשטות הקורונה. אתמול ביקר ביידן את תגובת טראמפ לווירוס והצהיר כי "הוא ממשיך לומר שהוא נשיא בזמן מלחמה – אז שיתחיל להתנהג כך".

בתוך כך, הנשיא הודיע שלשום כי ישלח כוחות מהמשמר הלאומי למדינות שנפגעו הכי קשה מהקורונה – וושינגטון, קליפורניה וניו יורק. בינתיים, בניו יורק, יותר מ־4,000 מקרים התווספו למניין הרשמי של חולי הקורונה בתוך פחות מ־24 שעות, כאשר המספר הכולל עומד על יותר מ־20 אלף חולים. 

בתוך כך, ארגון הבריאות העולמי הזהיר כי המגיפה "נמצאת בהאצה". 

מספר נשאי הקורונה שאובחנו בעולם עד כה חצה כבר את ה־360 אלף, מתוכם יותר מ־16,000 מתו ויותר מ־100,000 החלימו. 

באיטליה דווח על עוד 602 מתים ביממה שחלפה, ובכך עלה מספר המתים במדינה ל־6,078 לפחות. מדובר ביום השני ברציפות שמספר המתים נמצא במגמת ירידה. בצרפת, לעומת זאת, המגיפה לא מראה סימני התייצבות. מספר המתים במדינה הגיע ל־860 לפחות, וכמעט 20,000 אובחנו עד כה במדינה כנשאים.

בספרד דווח אתמול על 435 מקרי מוות חדשים ויותר מ־2,200 מתים. על רקע ההחמרה, במדריד החליטו אתמול להתחיל להעביר גופות למתחם האולימפי הענק להחלקה על הקרח, שישמש חדר מתים ענק. מספר ההידבקויות הכללי בספרד עמד על יותר מ־33 אלף נכון לאתמול.

באיראן נרשמו עוד 127 מתים.

בבריטניה מספר המתים חצה את ה־330. רה"מ ג'ונסון הודיע על עוצר מוחלט שלא היה כמותו מאז מלחמת העולם השניה. בגרמניה, התקבלה תוצאה שלילית לבדיקת הנגיף אצל אנגלה מרקל.

קרדיט – פורסם לראשונה