26 ביוני 2022

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

בדיקה ביתית אחת תזהה קורונה, שפעת ו-RSV
האם יש לי קורונה או שפעת? שאלה שהטרידה לא מעט אנשים במהלך השנתיים האחרונות וכעת יהיה אפשר לענות עליה בעזרת בדיקה ביתית פשוטה. ה-FDA אישר השבוע את הבדיקה הביתית הראשונה שיכולה לזהות ולהבדיל בין מספר נגיפים בדרכי הנשימה בו-זמנית ביניהם COVID-19, שפעת A או B, ו-RSV, וירוס סינציציאלי נשימתי. 

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

הבדיקה החדשה של חברת Labcorp מצפון קרוליינה תהיה זמינה אונליין ובחנויות הפארם ללא צורך במרשם רופא. הבדיקה מבוצעת על ידי דגימת ספוגית, אותה יש לשלוח לאחת המעבדות של החברה לניתוח התוצאות ולקבלת התוצאות עד יום או יומיים. ניתן לאסוף את הדגימות לבד מגיל 18 ומעלה ומגיל 14 ומעלה בהשגחת מבוגר והיא מיועדת לכלל האוכלוסייה מגיל שנתיים ומעלה. ערכת בדיקה אחת תעלה בשלב הראשון 169$.

הבדיקה של Labcorp היא בדיקת PCR, בדיקת תגובת שרשרת פולימראז. סוג זה של בדיקה פועל על ידי זיהוי קטעים זעירים של חומר גנטי מכלל הנגיפים המדוברים.

לפי החברה, הבדיקה החדשה מזהה גרסאות ידועות של COVID-19, כולל דלתא ואומיקרון. "זה יאפשר לצרכנים לקבוע ביתר קלות אם הם עלולים להיות נגועים ב-COVID-19, שפעת או RSV, מה שיכול לסייע בקביעה אם בידוד עצמי (הסגר) מתאים ולסייע החלטות רפואיות", נכתב בהודעת ה-FDA.


קרדיט – פורסם לראשונה