30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

גולדמן זאקס צופה זינוק של 40% במחירי הנפט בשנה הבאה ל-110 דולר לחביתהבנק האמריקאי גולדמן זאקס 
GOLDMAN SACHS
+0.54%GOLDMAN SACHSסגירה:0

פתיחה:381.19

גבוה:384.47

נמוך:379.26

מחזור:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
 מעריך שמחירי הנפט יזנקו ל-110 דולר לחבית בשנת 2023 עקב החששות למיתון, המתחים הגיאופוליטיים בין המדינות ומדיניות המשך 'קורונה אפס' שמכניסה את סין לסגרים שוב ושוב. אלא שצריך לקחת את ההערכות הללו בעירבון מוגבל. הן מצביעות על מגמה, אבל אל תיצמדו למספרים. רק גולדמן זאקס צפה שהמחיר יהיה 125 דולר לחבית.


אגב, לא מדובר רק באנליסטים בעולם שמשנים את ההערכות שלהם. גם בנק לאומי כאן בארץ צפה בסוף חודש אוגוסט שמחיר הנפט "יישאר סביב ה-100 דולר לחבית בעתיד הנראה לעין", אחר כך הם אמרו שהמחיר שלו "תלוי במידה רבה בחתימה על הסכם גרעין בין המעצמות ואיראן". לפני חודש בדיוק, בסוף אוקטובר הם צפו שמחיר הנפט "יהיה בסביבות 100 דולר לחבית בסוף 2022" וחזרו על כך גם בתחזית לפני שלושה שבועות ואילו השבוע הם הורידו את הצפי ל-90 בסוף השנה.


בכל מקרה, ג'ף קורי, ראש תחום הסחורות בגולדמן זאקס, אומר כי שילוב של גורמים הוביל את הבנק להוריד את דירוג תחזיות מחיר הנפט שלו בחודשים האחרונים. הסיבות לא חדשות אבל בבנק מציינים אותן שוב: בעקבות היחלשות הביקוש לנפט גולמי בסין (WTI) עקב מדיניות האפס-קורונה שמנהיג השלטון בסין, זאת לצד חרם על הנפט הרוסי בעקבות המלחמה אוקראינה.


קארי אומר: "אני חושב שנקודת המפתח עם סין כרגע היא הסיכון שתקבל 'סגירה מחדש' כפויה. כלומר שתהיה נעילה עצמית שבה אנשים לא רוצים לעלות על רכבות, לא רוצים להגיע לעבודה והביקוש הולך לרדת יותר".


עם זאת, קארי טוען שגורם המאקרו הראשי שמשפיע על הביקוש לנפט זו דווקא האינפלציה והתחזקות הדולר: "בראש ובראשונה זה הדולר. מהי ההגדרה של אינפלציה? יותר מדי כסף רודף אחרי מעט מדי סחורות". קארי מדגיש שתחזית הנפט לטווח הבינוני לשנת 2023 הייתה "חיובית מאוד" והבנק מתכנן להמשיך עם תחזית של 110 דולר לחבית ברנט גולמי לשנה הבאה.

אם אתם-ן רוצים-ות להתמקצע בשוק ההון ויש לכם ראש גדול ומוטיבציה, אתם יכולים להתאים לנו.

העבודה יכולה להיות במשרה חלקית; גמישות בשעות העבודה; עבודה גם מהבית.

עדיפות (לא חובה) לניסיון בכתיבה ולהכרות בסיסית עם שוק ההון.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם


קרטל מדינות הנפט אופק+ (שכולל את רוסיה) יתכנס בוינה, אוסטריה ב-4 בדצמבר, כדי להחליט האם לצמצם או להגדיל את הייצור – או כמו שהם יגידו לכם 'להתאים את תפוקת הנפט בתאם לחולשה נוספת בביקוש בסין' – ובעצם להשפיע על המחירים.


בכל מקרה, מחירי הנפט קופצים היום ב-2%. חבית נפט גולמית WTI נסחרת כעת במחיר של 79 דולר, ואילו חבית מסוג ברנט נסחרת תמורת 85 דולר.

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – פורסם לראשונה