22 בספטמבר 2021

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

האסטרטגיה של הממשלה לקורונה והצעדים הבאים שנשקלים
כחודש וחצי לקראת 1 בספטמבר: אחרי שקבינט הקורונה אישר את מתווה התו הירוק – בממשלה רוצים להגדיל את כמות המתחסנים בכמה מאות אלפים – כדי להגיע לחסינות עדר. אמש (שישי) פרסמנו ב"אולפן שישי" כי בממשלה שוקלים את הצעדים הבאים: חיוב תלמידים שלא התחסנו להציג בדיקות ובמקביל לאפשר התחסנות בתוך בתי הספר. בתוך כך, נמשכות המחלוקות בין משרדי החינוך והבריאות על המתווה לחזרה לבתי הספר.

ברקע העלייה המתמשכת בתחלואה הקורונה, מספר החולים במצב קשה בישראל נשאר יציב. בקבינט הקורונה אישרו שלשום את מתווה התו הירוק – ובשלב הזה נראה כי הרצון הוא להגדיל את כמות המתחסנים ולהגיע לחסינות עדר, עוד לפני שיהיה צורך בהגבלות נוספות.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בדיון בעניין נגיף הקורונה  (צילום: עמוס בן גרשום, לעמ)

ראש הממשלה נפתלי בנט בדיון על הקורונה בקריה, ארכיון | צילום:
עמוס בן גרשום, לעמ


סיקור הקורונה ב-N12:

חידוש התו הירוק במסעדות ובחדרי הכושר

"התו השמח" – עונת החתונות לא תיפגע

האם צריך חיסון שלישי? שאלות ותשובות

בתוך כך, משרדי הבריאות והחינוך אמורים להציג ביום ראשון הקרוב את המתווה לחזרה לבתי הספר, אך המחלוקות בין הצדדים נמשכות. בעוד שמסתמן כי יוגדלו כמות הכיתות כדי להקטין את מספר התלמידים בכיתה, נראה שעדיין ישנם דברים ששני הצדדים לא מסכימים להתפשר עליהם.

המחלוקת העיקרית בין הצדדים – היא השאלה מאיזה גיל תהיה חלוקה לקפסולות. במשרד הבריאות רוצים קפסולות מכיתה ה' ומעלה, בעוד ששרת החינוך, יפעת שאשא-ביטון, מסכימה לחלוקה לקפסולות רק בכיתות ה'-ו'.

מחלוקת נוספת בין הצדדים היא מה לעשות בכיתות שבהן יש יותר מ-70% מתחסנים, בערים האדומות. שרת החינוך חושבת שצריך לעשות בדיקות לכל הכיתה – ומי שיוצא שלילי יחזור ללימודים. במשרד הבריאות לא אוהבים את הרעיון, וחושבים שצריך ללכת לבידוד מקוצר של פחות מ-7 ימים. ההערכה היא שלבסוף יהיה בידוד קצר, בין יום ליומיים, לתלמידים שהיו בכיתה סביב תלמיד מאומת.

בתוך כך, בממשלה מבינים שהבידוד והבדיקות הן רק סוגיה משנית, לעומת כמות המתחסנים. לכן בממשלה שוקלים את האפשרויות הבאות: לחייב תלמידים מעל גיל 12, שאינם מחוסנים, בבדיקת קורונה שלילית אחת לשבוע, לטענתם זה יתאפשר מרגע שיהיו בדיקות מהירות. בנוסף לכך, נשקלת האפשרות לאפשר לילדים להתחסן בתוך בתי הספר למי שירצה. עוד אפשרות שנשקלת היא לתת תמריצים כלכליים כדי לשכנע אנשים נוספים להתחסן.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר חולי הקורונה שמצבם קשה עלה ל-81, מתוכם 23 במצב קריטי ו-17 מונשמים. אתמול אובחנו 1,263 נדבקים חדשים ומספר החולים הפעילים הגיע ל-10,194. מספר החולים שמצב קשה זינק בכמעט 20 בתוך יומיים בלבד.

קרדיט – פורסם לראשונה