30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות בעקבות ההפגנות נגד הסגרים בסין מאת Investing.com© Reuters.

| חדשות Investing.com |

בורסות ארה"ב פתחו את שבוע המסחר ביום שני בירידות שערים, כאשר המחאות בערים הגדולות בסין נגד מדיניות הסגרים הנוקשה של "אפס קורונה" הציתה מחדש את החששות לגבי הצמיחה הכלכלית העולמית.

נכון לשעה 16:50 מדד ירד 0.4%, מדד ה- נחלש 005% ומדד איבד 0.4%.

תושבים סינים רבים יצאו להפגין ברחובות ברחבי סין בסוף השבוע בסדרה של עימותים על רקע מדיניות הסגרים הקפדנית שמפעיל הממשל הסיני כדי להכיל את ההתפשטות המחודשת של נגיף הקורונה. לשיבושים שגורמים הסגרים וההפגנות, עלולות להיות השפעות נוספות על מגזר הייצור בסין. 

מניית Apple Inc (NASDAQ:) ירדה ב-1.4% בפתיחת המסחר לאחר דיווח לפיו השיבושים במפעל Foxconn בז'נגג'ואו גורמים להאטה בייצור מכשירי ה-iPhone Pro שיביאו למחסור במכשירים בעתיד הקרוב. 

המניות הקמעונאיות קיבלו דחיפה מסוף שבוע עמוס של ימי הקניות המיוחדים בתקופת החגים בארה"ב. הצרכנים האמריקאים הוציאו מיליארדי דולרים והביאו את מכירות הבלאק פריידי לשיא כל הזמנים. שיא נוסף צפוי להירשם בסוף ה"הסייבר מאנדיי (NASDAQ:)" שחל היום. 

מניית וולמארט (סימול:) עלתה ב-0.4%, ומניית טארגט (סימול:) עלתה ב-1.2%. גם מניית אמזון (NASDAQ:) עלתה ב-2%.

השבוע יתפרסמו נתוני מאקרו רבים בארה"ב הכוללים בין היתר את העדכונים האחרונים על מספר המשרות הפנויות ועל השינוי בשכר השעתי ביום רביעי ודוח השינוי במספר המועסקים במשק בחודש  נובמבר שיתפרסם ביום שישי. 

כמו כן, המשקיעים ממתינים לנתוני הרבעון השלישי של התוצר המקומי הגולמי ולנתוני הצריכה וההוצאות האישיות.

מבין המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק, בולטת בפתיחת המסחר מניית טאבולה (NASDAQ:) שמזנקת 65% אחרי שהודיע כי ענקית האינטרנט יאהו ממניותיה במטרה להעמיק את חדירתה לשוק הפרסום הדיגיטלי.

2 החברות מעריכות כי העסקה ביניהן תניב הכנסות של לפחות מיליארד דולר בשנה, כאשר הגופים המפרסמים ביאהו יוכלו למכור את המודעות שלהם באתרים ברחבי הרשת של טאבולה.

עליות נרשמות גם במניית סופרקום שמטפסת 7.5%, גלובל אי מתחזקת 3.4% ואנלייבקס מוסיפה 3%. 

מנגד, ברנמילר נופלת 9.9%, צ'ק קאפ נחלשת 5.4% וסלברייט מאבדת 4.2%. מניית טבע יורדת 1.1%, צים (NYSE:) מאבדת 1.6%.קרדיט – פורסם לראשונה