7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הערכה: "דרייב אין קורונה" באצטדיון טדי


 

בירושלים מתרגלים את שגרת החירום החדשה    (צילום: גלעד כהן )

 

ראש עיריית ירושלים משה ליאון
העריך אחר הצהריים (יום ד') כי הממשלה תכריז ביומיים הקרובים על הסגר מלא להתמודדות עם מגפת הקורונה,
ועל כן העיר נערכת למצב החדש. לדבריו, לא מדובר בהכרח בהנחיות חדשות, אלא באכיפה משטרתית של האיסור לצאת מהבתים, לפתוח בתי עסק או להתקהל.


 

בינתיים נסגרו המעברים משטחי הרשות הפלסטינית לירושלים, למעט עבור תושבים ישראלים ממחנה פליטים שועפט וכפר עקב.

 

מגפת הקורונה
– עדכונים אחרונים:

  • משרד הבריאות הורה על הפסקת פעילו במוסדות החינוך החרדיים
  • הנשיא ריבלין שוחח עם אבו מאזן: "שיתוף הפעולה הכרחי"
  • הבורסה ננעלה בירידות חדות: ת"א 35 צנח ב-6.7%
  • הרמטכ"ל: "זו שעת חירום וצה"ל מתאים את תפקודו"
  • לראשונה: כתב אישום נגד ישראלי שהפר את הבידוד
  • בשל הקורונה: בוטלה תחרות האירוויזיון
  • ארה"ב תסגור זמנית את הגבול עם קנדה

 

על פי ליאון, המרכולים והשירותים החיוניים בעיר ימשיכו בכל מקרה לפעול כסדרם. עם זאת העירייה נערכת לשים דגש לסיוע ל-21 בתי אבות בתחומה. כמו כן, לדבריו, משרד הבריאות פועל להכשיר "דרייב אין קורונה" – מוקד לעריכת בדיקות לנגיף – באצטדיון טדי בעיר.

 

ירושלים בבידוד, היום:


ירושלים עיר העתיקה ריק (צילום: EPA)

(צילום: EPA)ירושלים (צילום: אלי מנדלבאום)

(צילום: אלי מנדלבאום)

"אנחנו בקשר שוטף עם משרד הבריאות ואני מקווה שעד מחר נוכל להקים את ה'דרייב אין'", אמר. "ערכתי הבוקר ישיבה עם פיקוד העורף ועם המנהלים הקהילתיים כדי לדעת מה המשמעות של ההסגר. אין ספק שאם יהיה הסגר, ואני מאמין שזה יהיה ביומיים הקרובים, מי שאמורה לאכוף אותו זו המשטרה. היא אמורה להסתובב ברחובות ולשאול את האנשים למה הם בחוץ. אני לא מוצא הבדל גדול בהשוואה להנחיות הקיימות. רק שתהיה אכיפה".


 

מוקדם יותר הודיע משרד הבריאות כי עלה ל-433 מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל. בין כלל החולים – שישה במצב קשה, 12 במצב בינוני ו-404 קל.

 

אחר הצהריים דווח על הידרדרות במצבם של שני חולי קורונה שאושפזו במצב קשה: אחד מהם הוא בן 76 הסובל ממחלות רקע, שאושפז במצב קשה במתחם המיוחד בשיבא. בתחילת השבוע חל שיפור במצבו, אך הערב הודיע המרכז הרפואי כי חלה החמרה והוא מורדם ומונשם. מצבה של חולה בת 72 שאושפזה במצב קשה במרכז הרפואי רבין הוחמר גם הוא.

 

 


 


 

כמו כן, משרד הבריאות הוציא היום צו שמורה
למוסדות החינוך החרדיים להפסיק כל פעילות באופן מיידי, זאת לאחר שחלקם המשיכו לפעול למרות ההנחיות. אחר הצהריים התקיימו דיונים נוספים בנושא התפשטות הקורונה בהשתתפות ראש הממשלה, שר האוצר, שר הכלכלה וגורמים נוספים. ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון לפנות לציבור הערבי והחרדי כדי שיבצעו את המלצות משרד הבריאות. הנוכחים דנים בשאלה האם להפוך את המלצות משרד הבריאות לצו מחייב או לא.

 


במשרד החינוך דיווחו כי מספר התלמידים ועובדי ההוראה שבבידוד עומד כעת על 11,369. 10,270 מהם ילדי גנים ותלמידים ו-1,099 עובדי הוראה. מספר הילדים החולים עומד על 15.

 

בתוך כך, שלושה חודשים אחרי תחילת ההתפרצות הראשונית בווהאן שבסין הגיע בצהריים מספר הנדבקים הכללי בנגיף הקורונה ברחבי העולם ליותר מ-200 אלף בני אדם. מספר המתים עומד כעת על יותר מ-8,000. מספר המתים באירופה עבר בצהריים את מספר המתים באסיה, והגיע ל-3,421 לעומת 3,384.

 

/>

 קרדיט – פורסם לראשונה