6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הקורונה בישראל: ירידה קלה במספר החולים הפעילים


משרד הבריאות פרסם הערב (ראשון) את דו"ח מצב התפשטות הקורונה בישראל. על פי הנתונים, מחצות חלה ירידה במספר החולים הפעילים העומדת על 1,240 איש. עם זאת, התווספו 37 חולים קשים למניין עד כה.

אתמול זוהו בישראל 5,131 נשאים חדשים, שהם 6.3% מתוך 81,887 בדיקות חדשות. היום עד כה זוהו 3,430 נשאים חדשים שהם 7.3% מתוך 47,044 בדיקות חדשות. 

מספר חולי הקורונה הפעילים בישראל עומד כיום על 68,681 בני אדם. 

צילום: דוברות מגן ישראל

מספר האנשים המאושפזים בבתי החולים עומד על 1,693 בני אדם מתוכם 1,056 במצב קשה מתוכם 306 במצב קריטי ו-245 מונשמים. מספר אנשי הצוות הרפואי המצויים בבידוד עומד על 5,489 מתוכם 626 רופאים ו-1,410 אחיות. מספר המתים בישראל במגפה עומד על 3,663 בני אדם.

מספר המתחסנים עד כה עומד על 1,783,904 בני אדם. 

"ייתכן שנראה בקרוב את השפעות הסגר" 

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, ערך הבוקר תדרוך לתקשורת במהלכו אמר כי "ההשפעה הראשונה של החיסונים ניכרת אחרי 10 ימים. אנחנו מקווים לראות ירידה במספר החולים הקשים כבר בשבוע הבא".
עוד הוסיף: "זהו היום השלישי בסגר. אנו במירוץ בין התחלואה לבין החיסון. מטרתנו לחסן כמה שיותר אנשים. גם בסוף השבוע ראינו עלייה בתחלואה. 5,000 מאומתים בשבת – זה גבוה יותר משבתות אחרות. אך יש סיבה לאופטימיות: הגרף לא עולה בצורה אקספוננציאלית, אלא נראה שהוא מתחיל להשתטח. עם זאת, מספר החולים הקשים גבוה יותר מאשר בגל השני".

"הסגר נקבע לשבועיים ויסתיים בשבוע הבא בין חמישי לשישי. בימים אלה אנו חושבים מה יהיו היעדים ליציאה מהסגר. מדדי היציאה יכללו את מספר המאומתים, החולים במצב קשה וה-R (מקדם ההדבקה), ולפיהם נבין אם נוכל לספוג עלייה בתחלואה", הוסיף.

האם הסגר הצליח? נשאל ממונה הקורונה. "מוקדם להחליט. אנו רואים תמונות שונות ועדויות שונות. יש מי שחוו פקקים ואחרים נסעו בכבישים ריקים. אנחנו פועלים לפי מדדי תנועה מחברות שונות, אך הם מגיעים באיחור של יום-יומיים. מחר נקבל את האינפורמציה הזו ונדע. לתחושתי, העם איתנו בסגר הזה ואנשים נענים להנחיות. אני מקווה שנראה זאת בנתונים".
עוד הוסיף פרופ' אש כי "נמשיך לחסן אוכלוסיות נוספות בשבועות הבאים", קבע פרופ' אש. "האסטרטגיה שלנו: לחסן אוכלוסיות בסיכון – ובכך להקטין תמותה ותחלואה ולפתוח את המשק גם אם שיעור המאובחנים לא ירד. כרגע נקבע לתעדף מורים בחינוך המיוחד ולאחר מכן את כלל אוכלוסיית המורים. בהמשך נצרף עוד קבוצות גיל – 60-50 או 60-55. נקבע זאת בהתאם למספר המנות". על קצב ההתחסנות אמר: "הגענו ליכולת חיסון של 150 אלף מחוסנים ליום. בעוד כמה ימים נצטרך להגיע ליכולת הזו ועל זה להוסיף את מתחסני המנה הראשונה. אנו רוצים שמספר המתחסנים היומי יגיע ל-200 אלף".

 

קרדיט – פורסם לראשונה