14 במאי 2021

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הקורונה דועכת ומספר הילדים שמופנים למיון עולה


חדשות סרוגים12.04.21 11:02  ל' בניסן תשפא

הקורונה דועכת ומספר הילדים שמופנים למיון עולה

  באדיבות: בית החולים אסותא אשדוד

מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל הלך ופחת מספר הילדים הפונים למרכזים לרפואה דחופה לילדים בכל הארץ וזאת בהשוואה לתאריכים המקבילים בשנת 2019. ברוב בתי החולים מספר הפניות ירד לכ 50-60 % בהשוואה לשנת 2019, טרם הקורונה.

עוד באותו נושא

לראשונה מזה שנה: אחוז התחלואה ירד ל-0.4 בלבד

מבדיקה שנעשתה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, נמצא כי מדובר בנתונים המשקפים את המצב במרבית מחלקות בית החולים בזמן מגפת הקורונה. עם זאת, בחודשיים האחרונים, עם הסרת המגבלות וחזרה כמעט מלאה לשגרה, ישנה עלייה מתמדת במספר הילדים המטופלים במלר״ד הילדים, כאשר בחודש מרץ 21 הוא עמד, לראשונה, על מספר זהה  למספרם בחודש מרץ 2019.

ד"ר הגר גור סופרמן מנהלת ממלר"ד ילדים ומי שבדקה את הנתונים מסבירה: "עם התפרצות נגיף הקורונה חזינו בירידה קיצונית במספר הילדים המגיעים למלר"ד ילדים. לטעמי, הדבר נבע ממספר סיבות: כאשר הילדים אינם במסגרות הם גם נדבקים פחות במחלות שונות, בנוסף, כאשר הגנים הציבורים סגורים וישנה מינימום של פעילות קבוצתית גם נפצעים פחות. מעבר לכך, עצם הבידודים הביתיים, תרמו להשגחה טובה יותר מצד המבוגרים. עם זאת, סיבה משמעותית נוספת לדעתי, היא משום שבזמן הקורונה, משפחות נטו לבקר פחות בבתי חולים מחשש להדבקה והעדיפו ולטפל במחלות ובפציעות שונות במסגרת הביתית או תוך ייעוץ טלפוני עם רופא הילדים.״

עוד אמר ד"ר גור סופרמן: "אנחנו ערוכים לקבל את כולם תוך המשך הקפדה יתרה על בריאות הילדים והפרדה בין מטופלים למניעת הדבקה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

קרדיט – פורסם לראשונה