14 במאי 2021

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

חיסון קורונה לבני נוער: פייזר ביקשה מה-FDA לאשר אותו


החיסון יאושר גם לילדים? חברות פייזר וביונטק הודיעו הערב (שישי) כי ביקשו ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להרחיב את שימוש החירום בחיסון נגד הקורונה שפיתח, גם בקרב ילדים בגליאי 12 עד 15.

בתוך כך, דווח בחדשות 12 כי בעקבות העימותים בממשלה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון בני גנץ וחוסר התשלום על 1.4 מיליון חיסונים שכבר הגיעו לארץ, פייזר השהתה משלוח של 700 אלף חיסונים, שהיו עתידים להגיע למדינה. 

 כזכור, פייזר הודיעה בחודש שעבר כי החיסון שפיתחה, בטוח לשימוש ויעיל גם עבור הילדים הצעירים. זאת, על בסיס כך שהובילו לפיתוח כמות נוגדנים מספיקה דיו בקרבם של בני הנוער שנבדקו.

מנכ"ל פייזר אלברט בורלא אמר במסיבת עיתונאים בחודש מרץ כי להערכתו, בני נוער יוכלו להתחיל להתחסן נגד הקורונה כבר בחודשי הסתיו הקרוב, וכי ילדים בגילאי בתי הספר היסודיים יוכלו להתחסן לקראת סוף השנה.

כמו כן, החברה הודיעה כי היא מקווה שחיסון נגד קורונה עבור ילדים מתחת לגיל 12 יאושר כבר בתחילת השנה הבאה, 2022. עוד היא הוסיפה שלרשותה יעמדו נתונים על אודות חיסון הילדים ככל הנראה עוד השנה.

החיסון שייצרה חברת פייזר, אשר אושר בהליך חירום על ידי ה-FDA, אושר לגילאי 16+ בחודש ינואר האחרון. מאז, החברה ערכה ניסוי בהשתתפות יותר מ-2,000 ילדים בני 15-12, שקיבלו את החיסון וממתינה לתחילת הדיונים ב-FDA על מנת שיאושר לשימוש על ילדים ברחבי העולם.

קרדיט – פורסם לראשונה