16 באוגוסט 2022

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

יומיים לפני יום הולדתה: הפעוטה הלכה לעולמהפעוטה בת שנתיים נפטרה אתמול בבית החולים שניידר כתוצאה מדלקת רקמת המוח. בבדיקה שנערכה לה לאחר מותה התגלה כי היתה חיובית לקורונה. בביה"ח עורכים בדיקה אם הקורונה היא זו שהובילה למותה

אסון: פעוטה בת שנתיים, בת למשפחה חרדית, אשר הגיעה לבית החולים שניידר, נפטרה אתמול (חמישי) כתוצאה מדלקת של המוח. בבדיקות שנערכו לאחר מותה התגלה כי הייתה חיובית לקורונה.

אנצפליטיס דווח בעבר כתסמין נדיר של קורונה. עם זאת, נערכות בדיקות נוספות על מנת לברר האם היה וירוס אחר בגופה. נכון לכעת, לא ניתן לדעת כלל האם יש קשר בין היותה חולה בקורונה לבין הנסיבות שהביאו למותה. כך מדווח כתב הבריאות של ערוץ 13, מאיר מרציאנו.

בני משפחתה כי הפעוטה אודיה ע"ה אמורה היתה לחגוג בשבת את יום הולדתה השני, אך למגינת לב הלכה לעולמה בדמי ימיה. הם ביקשו מהציבור להקדיש את השבת לעילוי נשמתה הטהורה של אודיה בת אסתר פרומה תבדל"ח בהדלקת נרות שבת 5 דקות לפני הזמן.

אנצפליטיס היא דלקת של רקמת המוח. התסמינים העיקריים של אנצפליטיס כוללים כאב ראש, בלבול ועייפות. סימנים מתקדמים וחמורים יותר כוללים פרכוסים, רעד, הזיות ובעיות זיכרון. אנצפליטיס יכולה להיגרם כתוצאה מזיהום כגון הרפס ויכולה להיגרם כתוצאה מתהליך דלקתי.

דלקת אוטואימונית הינה מצב בו ישנה תגובה של מערכת החיסון כנגד הגוף. במקרים בהם מערכת החיסון תוקפת את מערכת העצבים ובכלל זה את המוח יכולים להופיע תסמינים נוירולוגיים שונים כגון אלו של אנצפליטיס.

קרדיט – פורסם לראשונה