29 בנובמבר 2021

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

יותר מאלף מתים ביום מקורונה ברוסיה


שיא מבהיל בתמותה בקורונה נרשם היום (שבת) ברוסיה כשרשויות הבריאות הכריזו כי יותר מאלף בני אדם מתו ממחלת הקורונה ביממה החולפת ויותר מ-33 אלף נדבקו בנגיף. מאז פרוץ המגפה ברוסיה עומדים על 222 אלף מתים, המספר הגבוה ביותר של מתים במגפה ביבשת אירופה.

עם זאת חשוב לציין כי הנתונים הרשמיים ברוסיה מספקים תמונה חלקית מאוד של מצב המגפה במדינה. ניתוח שבוצע לשיעור התמותה העודפת במדינה מצא כי הוא עומד על יותר מחצי מיליון מאז פרוץ המגפה, יותר מכפול מהנתון הרשמי שמספק הקרמלין.

התמותה ממגפת הקורונה ברוסיה הגיעה במהלך יום שישי לשיא מאז פרוץ המגפה ועמד על 986 מתים לצד יותר מ-31 בני אדם שאובחנו כחיוביים לנגיף. באזורי םרבים במדינה בתי החולים מראים סימני קריסה.

למרות נתוני התחלואה והתמותה הקשים, ראש ממשלת רוסיה, מיכאיל מישוסטין הודיע במסיבת עיתונאים במהלך יום שבת כי רק 29 אחוזים מאוכלוסייתה של רוסיה התחסנו באופן מלא נגד הנגיף, זאת למרות העובדה שחיסונים מתוצרתה של רוסיה זמינים לכלל האוכלוסיה. מדובר בשיעור התחסנות נמוך במיוחד בהשוואה למדינות המערב והוא נובע בעיקר מחשדנות של הציבור כלפי החיסון. בשבוע שעבר התחוללה סערה לאחר שכלי תקשורת במערב חשפו כי פצחנים רוסים גנבו מחברת אסטרזנקה הבריטית מידע על ייצור החיסון של החברה.

הנשיא פוטין התייחס גם הוא למשבר ההתחסנות בארצו ואמר: "נתוני התחלואה ברורים לכולם כמו גם המצב הקשה של חלקים ממערכת הבריאות שלנו. כולנו מבינים שהתחסנות היא הדרך היחידה למנוע תמותה ומחלה קשה כתוצאה מהמחלה. עלינו להאיץ את הליך ההתחסנות בהקדם האפשרי".

קרדיט – פורסם לראשונה