31 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

לאחר שהתחסן: הרב לאו אובחן עם קורונה


ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לישראל לשעבר, אובן כחיובי לקורונה בסוף השבוע האחרון, זאת לאחר שקיבל לאחרונה את המנה השנייה של החיסון נגד הנגיף.

לאו בן ה-83 שימש כרב הראשי של ישראל בין השנים 1993 ל-2003. כיום מכהן בתפקיד בנו, דוד לאו. על פי מקורביו של הרב הראשי לשעבר, הוא חש בטוב ואין לו תסמינים למחלה.

אשתו של הרב עברה בדיקה לגילוי הנגיף ביום שבו בעלה קיבל את מנת החיסון השנייה, ואובחנה כחיובית לקורונה. לאחר מכן, גם הרב נבדק והתגלה כמאומת לנגיף. לדברי נכדו של הרב, ידידיה לאו, הרב נדבק מאשתו, שנחשפה בעצמה לחולה מאומתת בתחילת השבוע.

לדברי משרד הבריאות, הרב, שהתחסן בחודש שעבר, היה החרדי הראשון בישראל שנטל את החיסון. לאחר שיצא מבית החולים שבו התחסן, הוא העניק ריאיון לקו המידע של משרד הבריאות. "אנחנו שלוחיו (של הקב"ה, ח.ג.) שממלאים את השליחות שהוטלה עלינו. הקב"ה הביא לנו את הסיכוי הגדול של החלמה ויציאה מסכנה. עד עכשיו הקרבנו על מזבח האויב הסמוי הזה יותר מ-3,000 קורבנות".

הרב לאו קרא להמונים להתחסן ולהתעלם מהחששות: "התורה אומרת 'ורפא ירפא', רשות כזו הופכת לחובה. כל עוד לא הייתה תרופה, היה עלינו לשמור את ההנחיות ב"שב ואל תעשה" – גם את זה לא תמיד קיימנו כראוי. ברגע שבא גוף שאינו פוליטי ובחנו באופן מעמיק ונתנו אישור לחיסון וקבעו שמעל לכל ספק זה יכול לרפא, צריך להתעלם מהחששות כציווי ורפא ירפא, כייחוד כשהם עלומי שם, ולהתייחס לרופאים גלויי השם שמסבירים שיש לקחת אותו".

הרב הראשי לשעבר, מאיר ישראל לאו, לאחר שהתחסן נגד קורונה, בחודש שעבר // צילום: גדעון מרקוביץ'

קרדיט – פורסם לראשונה