31 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

"לדרוש מעובדים עם קהל שלא התחסנו בדיקת קורונה כל 72 שעות"


יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, ויו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי, גיבשו המלצות משותפות בנוגע להתחסנות עובדים, שיסדירו את אופן הפעולה התקין של המשק.

השניים קוראים לכלל העובדות, העובדים והמעסיקים בישראל לתת כתף למאמץ הלאומי ולהתחסן למען בריאות הציבור והבראת המשק.

בהתייחס לעובדים שאינם מחוסנים אשר מקבלים קהל באופן קבוע, וכן עובדים שבמסגרת תפקידם באים במגע באופן קבוע עם אוכלוסיות בסיכון ולא ניתן לשלבם בעבודתם הרגילה, ההמלצה של ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי היא לדרוש הצגת בדיקת קורונה שלילית מעודכנת מדי 72 שעות. במקומות עבודה עם מאפיינים מיוחדים שבהם סכנת ההדבקה עלולה לסכן חיים, ייבדקו העובדים בתכיפות גבוהה יותר.

אם לא תתאפשר הצגת בדיקה כזו, ממליצים בר-דוד ואמיתי להעביר את העובד למקום מרוחק מעובדים אחרים ולקוחות, או לעבודה מהבית או לניידו לתפקיד אחר.

"מדינת ישראל מתמודדת עם משבר בריאותי וכלכלי קשה וחסר תקדים, שגורם לפגיעה קשה במעסיקים ובעובדים כאחד", אומר בר-דוד. "נוכח צו השעה ומתוך ערבות הדדית ואינטרס משותף, גיבשה ההסתדרות יחד עם נשיאות המגזר העסקי המלצות שיאפשרו את הרחבת הפעילות הכלכלית תוך שמירה על בריאות הציבור ועל כבוד העובדים. אני קורא לכולם לתת כתף במאמץ להבריא את המשק".

לדברי אמיתי, "כשהמדינה אינה משתפת את המעסיקים ואת העובדים בהחלטות שיש בהן כדי לשנות סדרי עולם ביחסי העבודה, וכמי שנלחמים יום-יום למען הישרדות עסקית, החלטנו לקחת אחריות למען השמירה על בריאות הציבור ולהבראת המשק במשבר הכלכלי החמור ביותר שידענו".קרדיט – פורסם לראשונה