30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מחיר הנפט מטפס בתקווה שהקלת מגבלות הקורונה תגדיל את הביקוש מאת Investing.com© Reuters.

מחיר הנפט התאושש ביום חמישי לאחר ארבעה ימים של ירידות. את העליות מניעה התקווה של הסוחרים כי הקלה בהגבלות הקורונה המחמירות בסין תחייה את הביקוש וכן סימנים שכמה מכליות המובילות נפט רוסי עוכבו לאחר שנכנסה לתוקף שקבעו מדינות ה-G7.

סין הודיעה ביום רביעי על השינויים המפליגים ביותר במשטר האנטי-קורונה הקשוח שלה מאז החלה המגיפה, בעוד שלפחות 20 מכליות נפט התמודדו עם עיכובים במעבר לים התיכון מנמלי הים השחור של רוסיה.

מחירו של נפט מסוג עלה ב-29 סנט, או 0.4%, ל-77.46 דולר לחבית בעוד שמחירו של עלה ב-73 סנט, או 1%, ל-72.74 דולר.

מחיריהם של הנפט מסוג ברנט והן של הנפט הגולמי הגיעו ביום רביעי לשפל שנתי, מה שמחק את כל הרווחים שהושגו לאחר פלישת רוסיה לאוקראינה, שגרמה למשבר אספקת האנרגיה הגלובלי החמור ביותר מזה עשרות שנים ושלחה את הנפט קרוב לשיא כל הזמנים שלו, ברמה של 147 דולר לחבית.

גורמים רשמיים מהמערב ניהלו מגעים עם עמיתים טורקים כדי לפתור את פקק התנועה של מכליות נפט באזור טורקיה, אמר פקיד משרד האוצר הבריטי ביום רביעי, לאחר שב-5 בדצמבר ה-G7 והאיחוד האירופי הוציאו לדרך את ההגבלות החדשות שנועדו להגביל את ייצוא הנפט הרוסי  .

התורים הארוכים של המכליות מצביעים על כך ש"האספקה ​​הזמינה מהים השחור כבר מושפעת מהסנקציות המערביות", אמר תמאס ורגה מחברת הנפט PVM.

"באקלים כלכלי בריא, התפתחות כזאת היתה מזניקה את מירוץ המחירים בחזרה ל-100 דולר לחבית".

החששות מהאטה כלכלית, היחלשות הביקוש לדלק והסיכוי להעלאות ריבית נוספות בארה"ב הכבידו על המחירים. הפדרל ריזרב צפוי להעלות ב-50 נקודות בסיס בשבוע הבא.

בעוד שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירדו בשבוע שעבר, מלאי הבנזין והתזקיקים עלו, מה שהוסיף לדאגה מהירידה בביקושים.קרדיט – פורסם לראשונה