29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מחקר בבריטניה: יהודים חלו בקורונה יותר מכל דת אחרת


מחקר בבריטניה: יהודים חלו בקורונה יותר מכל דת אחרת

  הקהילה החרדית בלונדון. ארכיון (צילום: שאטרסטוק)

התפרצות הקורונה של בריטניה נחשבת בתור החמורה ביותר באירופה, וכעת מחקר חדש שפורסם היום (שלישי) בחן את חלוקת החולים במדינה לפי דתות – ומצא כי יותר יהודים נדבקו בקורונה מאשר בני כל דת אחרת.

לפי נתוני המחקר, שבוצע על ידי בית הספר להיגיינה ורפואה בלונדון, כ-64 אחוז מתוך 15 אלף חברי הקהילה היהודית בלונדון נדבקו בקורונה במהלך גל התחלואה הראשון בבריטניה. החוקרים ציינו כי תנאי הדיור הצפופים ומעמדה הכלכלי הנמוך של הקהילה החרדית בלונדון ככל הנראה הובילה להתפשטות המוגברת של הקורונה בקרב התושבים היהודים. לשם השוואה, רק 11 אחוז מתוך כל תושבי הבירה הבריטית אובחנו כחולי קורונה עד כה.

עוד באותו נושא

בניגוד לתקנות הסגר: חתונה חרדית פוזרה בלונדון

הדת עם נתון התחלואה השני בגודלו הייתה האיסלאם, ואחריה דורגו בני ההינדו, הסיק, והבודהיסטים. מנגד, רק 7 אחוז מהנשאלים שהגדירו את עצמם כנוצרים אובחנו כחולי קורונה.

בהנהגת הקהילה היהודית הבריטית לא הגיבו לתוצאות המחקר, אולם בעיתון "פייננשייל טיימס" דיווחו כי ראשי הקהילה עודדו את החוקרים לבחון את נושא חולי הקורונה בדתות השנות בעקבות נתוני התחלואה הגבוהים בקרב היהודים.

לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, עד כה אובחנו בבריטניה 3,835,783 חולי קורונה, בעוד שמניין הקרבנות עומד כיום על 106,564. בחודש האחרון בריטניה נמצאת בסגר מלא בשל התפרצות "המוטציה הבריטית", שהובילה לביטול המגבלות העירוניות והטלת סגר גורף בכל המדינה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

קרדיט – פורסם לראשונה