2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מקרה מוות שני בישראל מקורונה: בת 67 שסבלה ממחלת רקע קשה – קורונה


מלכה קבע, בת 67 מבת ים, מתה היום (שלישי) בבית החולים וולפסון בחולון לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. מבית החולים נמסר כי קבע סבלה ממחלת רקע קשה, וכי היתה מאושפזת במצב קשה כשהיא מונשמת. בכך עלה מניין המתים מהנגיף בישראל לשניים.

מלכה קבע

מלכה קבעצילום: באדיבות המשפחה

עוד מסרו מוולפסון כי עד כה, לא ברור היכן וממי נדבקה קבע. היא אושפזה בשבוע שעבר בחשד לקורונה, והיום הדרדר מצבה במהירות והיא מתה. בתה, דורית, סיפרה שהיא עבדה במשך 27 שנים בבית החולים וולפסון אך פרשה לפני כמה חודשים לאחר שחלתה בסרטן. לדבריה, קבע נדבקה בנגיף כאשר באה לבקר את אביה בבית החולים וולפסון בשבוע הראשון של מארס. עם זאת, בבית החולים טוענים כי החולה הראשון שנמצא חיובי בבית החולים היה ב-16.3.

"אני רוצה לומר לכל הציבור שיוצא החוצה ולא חושש מהמחלה – תישארו בבית ואל תצאו", אמרה הבת. "אתם מסכנים עצמכם את הילדים שלכם הקרובים שלכם וגם אנשים שאתם לא מכירים אתם מסכנים את הציבור". 

עוד הוסיפה: "אמא שלי היתה אשה אהובה ואהודה על כולם לצערנו נפרדנו ממנה… אנחנו כואבים ועצובים והאבסורד הגדול ביותר שלא היינו שם, לא יכולנו להיות שם. לא היינו לידה לא יכולנו לחזק את ידה ולומר לה אמא תילחמי". ראש העיר בת ים, צביקה ברוט, אמר כי שוחח עם בני משפחתה של קבע, והוסיף כי "העיר כולה משתתפת בצערם הכבד בשעה זו". 

מתחם "היבדק וסע" בבאר שבע, היום

מתחם "היבדק וסע" בבאר שבע, היוםצילום: אליהו הרשקוביץ

בבית החולים וולפסון מאושפזים בשלב זה 13 חולים בקורונה. חמישה מהם מורדמים ומונשמים, בהם שניים בני 66 ו-74 שסובלים ממחלות רקע ושמצבם מוגדר אנוש. חולה נוספת, בת 91, מאושפזת במצב קשה מאוד לאחר שנדבקה מבתה, עובדת צוות רפואי.

ביום שישי שעבר מת במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים גבר בן 88 שנדבק בקורונה. הקשיש התגורר בבית האבות נופים בעיר, שבו התפשט הנגיף בתקופה האחרונה. ממשרד הבריאות נמסר אז כי הוא סבל ממחלות רקע רבות והגיע לבית החולים במצב קשה מאוד. עוד נמסר כי בימים שקדמו למותו הוא עבר אירוע לבבי, שדרש פעולות החייאה.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-1,656, עלייה של 214 מאתמול בערב ו-449 ביממה האחרונה. כ-30 מהחולים מונשמים ומצבם מוגדר קשה.





קרדיט – פורסם לראשונה