7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

משבר הקורונה: הממשלה החמירה את ההגבלות על התנועה


משבר הקורונה: הממשלה החמירה את ההגבלות; טראמפ: ערכנו מיליון בדיקות
צילום: דוברות רה"מ

עם המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובמסגרת המאבק במגיפה, הממשלה אישרה הלילה (שלישי) את החמרת ההגבלות על התנועה והמשק. במקביל, פורסמה תכנית סיוע כלכלית למשק בהיקף של 80 מיליארד שקלים. 4,695 ישראלים נדבקו במחלה ו-16 מתו כתוצאה מכך. 79 איש מאושפזים במצב קשה, ובסך הכל החלימו 161, ששוחררו לבתיהם. ראש הממשלה בנימין נתניהו, משפחתו וצוותו – נמצאו שליליים לנגיף.

ברחבי העולם, מספר המתים עלה ליותר מ-34 אלף, ומספר הנדבקים טיפס למעלה מ-700 אלף. באיטליה טיפס מניין הקורבנות ל-10,799, עם 756 מתים בתוך יממה. בכך נרשמה ירידה נוספת לשיא שנרשם במדינה ביום שישי, בו מתו 919 בני אדם שחלו בנגיף. בספרד, מוקד נוסף של התפשטות חריפה באירופה, מניין הקורבנות עומד על 6,528 בני אדם, עם 838 מתים בתוך יממה.

05:27 – ארה"ב: מניין הקורבנות מנגיף הקורונה חצה את ה-3,000

מניין המתים בארצות הברית עבר את ה-3,000, יותר מכל מדינה אחרת בעולם – כך העריך מכון מחקר אמריקני. יותר מ-160,000 בני אדם נדבקו ברחבי ארצות הברית בנגיף – נתון כמעט כפול מזה של סין.

04:54 – מקסיקו: מניין הנדבקים בנגיף הקורונה חצה את האלף

מספר החולים במדינה עלה ב-101 ביממה האחרונה, וכעת הוא 1,094 – כך דיווח משרד הבריאות המקומי. שמונה בני אדם נוספים מתו מהנגיף, ובכך עלה מניין הקורבנות ל-28.

הודיעה הממשלה על מצב חירום, הכולל נקיטת צעדים מחמירים יותר בניסיון למנוע את התפשטות הנגיף. מקסיקו תאריך את השהית הפעולות שאינן חיוניות לחודש נוסף, ותקטין את ההתקהלות המותרת ל-50 בני אדם. עוד נאמר כי בני 60 ומעלה, ואוכלוסיות אחרות הנמצאות בסיכון, נדרשים להישמע להמלצות להישאר בבתים.

04:41 – קוריאה הדרומית: מניין הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ל-9,786

מספר החולים בנגיף בקוריאה הדרומית עלה ב-125 ביממה האחרונה – כך דיווח המרכז הקוריאני לבקרה ומניעה של מגיפות. כעת מספרם הוא 9,786.

04:07 – סין: 48 חולים חדשים בקורונה זוהו ביממה האחרונה

48 בני אדם נוספים נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקורונה בסין היבשתית, נתון גבוה ביחס לימים האחרונים – כך דיווח משרד הבריאות של סין. כלל החולים נדבקו מחוץ לגבולות המדינה.

02:40 – ניו זילנד: הממשלה האריכה בשבוע נוסף את מצב החירום

ניו זילנד האריכה הלילה את מצב החירום במדינה בשבעה ימים נוספים. "הארכת מצב החירום מבטיחה שיש לנו את כל המשאבים, התמיכה והכוחות הנחוצים לנו כדי למנוע את התפשטות הקורונה בקהילות שלנו", נמסר מהמשרד לביטחון פנים.

01:07 – הממשלה אישרה הגבלות נוספות על התנועה והעבודה

אחרי שורת הנחיות שהגבילו את התנועה במרחב הציבורי, ממשלת ישראל אישרה הלילה איסורים נוספים נגד התקהלות בציבור, תפילות במרחב הפתוח. בניגוד לדברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת, תותר יציאה ממקום מגורים של אנשים הגרים באותו הבית, לזמן קצר ולמרחק של עד מאה מטרים. אין הגבלה על התקהלות של עד שני אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית, כפי שנמסר מוקדם יותר.

00:38 – טראמפ: ערכנו יותר ממיליון בדיקות לאמריקנים

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי יותר ממיליון בדיקות קורונה נערכו לאמריקנים במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הוא קרא לאזרחים לשמור על ריחוק כדי למנוע את הפצת הנגיף. "לכל אחד מאיתנו יש תפקיד כדי לנצח את המלחמה הזאת. כל אזרח, משפחה ועסק יכולים לעשות את ההבדל בעצירת הווירוס. זאת החובה הפטריוטית המשותפת שלנו. זמנים מאתגרים נמצאים לפנינו ב-30 הימים הקרובים", אמר טראמפ לכתבים בבית הלבן.

23:26 – צה"ל: מספר החיילים שנדבקו בקורונה עלה ל-75

מספר חיילי צה"ל החולים בנגיף הקורונה עלה ל-75. כמו כן, נמצאים בבידוד 2,612 משרתים בחובה, בקבע ועובדי צה"ל.

22:12 – מועצת הביטחון של האו"ם דנה במצב במזרח התיכון בשיחת וידאו

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה דיון בנושא המזרח התיכון בהשתתפות חברות המועצה, שגריר ישראל לאו"ם דני דנון, ונציג המשלחת הפלסטינית. בפתיחת הדיון נציג המזכ"ל למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב בירך את שיתוף הפעולה בין ישראל לפלסטינים במאבק בקורונה. מלדנוב עדכן את חברות המועצה בדבר המעורבות של האו"ם במאמצים המשותפים למנוע את התפשטות המגיפה באזור. השגריר דנון מסר כי "למרות הסיוע הישראלי שמוענק לרשות הפלסטינית, אנו שומעים קולות של הסתה המאשימים את חיילי צה"ל בהפצת קורונה בשטחי הרשות. אין מקום לאמירות חסרות שחר מצד הנהגת הרשות הפלסטינית, ועל האו"ם החובה לגנותן".

21:55 – הממשלה אישרה להקצות 700 חיילים לתגבור המשטרה

הממשלה אישרה את בקשתו של השר לבטחון הפנים גלעד ארדן לתגבור המשטרה במאות חיילי צה"ל שיסייעו למערך הסיור בפעולות האכיפה. זאת, במסגרת התקנות לשעת חירום. החל ממחר יצטרפו 700 חיילי צה"ל לשוטרים. החיילים, שלא ישאו נשק (למעט מפקדים ולמעט בתחומי יו"ש), יסיירו עם אנשי המשטרה במרחב הציבורי ויוודאו יחד איתם שההוראות החדשות נשמרות. מספר החיילים יוגדל בהמשך.קרדיט – פורסם לראשונה