7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

נפתחה המעבדה הראשונה בצה"ל לבדיקות קורונה
המעבדה של צה"ל לבדיקות נגיף הקורונה נפתחה היום (שלישי) בבסיס הרבנות הצבאית בצריפין, בשיתוף משרד הבריאות. על מנת לעבור בדיקה, יוכלו חיילי צה"ל שסובלים מתסמיני הנגיף לפנות למוקד ייחודי, ב"מקול הלב" – שיפנה אותם לביצוע הבדיקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המעבדה ערוכה לבצע מאות בדיקות ביום, שיאספו על ידי צוותים ייעודיים למשימה מהמשטרה הצבאית, חיל הלוגיסטיקה וחיל הרפואה. במקור שימש המקום כמעבדת DNA לזיהוי חללים. הצעד מגיע כחלק מהיערכותו של צה"ל לשמור על הרציפות התפקודית והכשירות המבצעית – כשברקע התפשטות הנגיף בישראל.


המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה

המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה"ל | צילום:
דובר צה"להמעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה

המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה"ל | צילום:
דובר צה"ל


"אנו גאים בעבודה המאומצת שנעשתה על מנת להסב את מעבדת DNA לזיהוי חללים למעבדה שמסוגלת לזהות את נגיף הקורונה בזכות עבודתם המאומצת של אנשי המקצוע בחיל", אמר היום קצין הרפואה הראשי, תת אלוף ד"ר טריף בדר. "מהלך זה תורם תרומה משמעותית ליכולת חיל הרפואה לתת מענה למשרתי צה״ל בעיצומה של מגפה זו וכן תורם לכישוריו של צה״ל".


המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה

המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה"ל | צילום:
דובר צה"ל


הרב הצבאי הראשי, תת אלוף הרב אייל קרים הוסיף: "הרבנות הצבאית הינה הגוף האמון בשגרה ובחירום על הטיפול בחללים ובכלל זה על זיהויים המדויק. כחלק מכך, הוקמה מעבדת ה-DNA בבסיס הרבנות הצבאית כמשלים מתקדם לאמצעים הקיימים. לפני כשבועיים זוהה הפוטנציאל הקיים להסבת המעבדה והמיכון שבה לזיהוי נגיף הקורונה, נמשיך לסייע בכל משימה שתידרש בימים מורכבים אלו".

 


קרדיט – פורסם לראשונה