31 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

פריחה על כל הגוף הופיעה אצל ילדה בת 4 שנדבקה בקורונה
פריחה חמורה הופיעה על כל חלקי גופה של ילדה בת 4 מאזור המרכז שנדבקה בנגיף הקורונה. ביום שלישי האחרון, הבחינו הוריה של הילדה שחום גופה עלה ובנוסף התחילו להופיע על גופה נקודות אדומות. תחילה הם חשבו שמדובר בפריחה ורופא המשפחה אמר שכנראה מדובר בווירוס ויראלי. עם זאת, לאחר שחום גופה עלה עוד יותר יומיים לאחר מכן, והפריחה התפשטה כבר לכל חלקי הגוף מכף רגל ועד ראש – הם חשדו שמדובר באירוע רציני יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

הם הגיעו לבית החולים, שם ישר ערכו בדיקת קורונה לילדה וגילו שהיא אכן חיובית לנגיף. הרופאים הסבירו להם כי מדובר באחת מתופעות הלוואי של ההידבקות בנגיף. "הילדה סובלת ולא מצליחה לישון כבר כמה ימים", סיפר גולן, אביה של הילדה. גולן הוסיף כי בבדיקות שעשו כל יתר בני המשפחה הם יצאו שליליים לנגיף, בעוד שהילדה בת ה-4, שלא הלכה לגן כבר חודש, נדבקה ממקור לא ידוע.

לפני כמה חודשים נחשפנו למחקרים שונים המצביעים על פריחה כאחד מתסמיני הקורונה. למרות שפריחות ויראליות הן לא דבר נדיר ומופיעות בעקבות זיהום בגוף לעיתים קרובות, יש מחקרים גדולים שבחנו את התסמין הזה וגילו אפשרויות שונות לפריחה עורית אצל חולי קורונה. המוכרת מביניהם קיבלה את השם "בהונות הקורונה" – נגעים כואבים בקצה הבהונות שמופיעים בעקבות דלקת בכלי דם קטנים בבהונות הרגליים.

ההמלצה למי שמופיעה לו פריחה והוא סובל מתסמינים נוספים כמו חום ושיעול, ללכת להיבדק.

קרדיט – פורסם לראשונה