29 בנובמבר 2021

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

צפי לעיכוב של ה-FDA לחיסון לקורונהמניית 
MODERNA
-2.31%MODERNAסגירה:0

פתיחה:341.01

גבוה:341.55

נמוך:318.5

מחזור:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
יורדת היום בניגוד למגמה החיובית בוול סטריט, בעקבות עיכוב של מנהל המזון והתרופות (FDA) באישור החיסון של החברה נגד קורונה בקרב בני נוער. ה-FDA רוצה לקבל נתונים נוספים על תופעת הלוואי במיוקרדיטיס – דלקת בשריר הלב. בחינת הנושא התחילה בשבוע שעבר לאחר שבשוודיה, דנמרק, נורבגיה ופינלנד הפסיקו לתת את החיסון לצעירים מתחת לגיל 30 בעקבות סיכון מוגבר לדלקת שריר הלב. כעת ה-FDA בוחן את העניין לעומק ומעכב את החלטתו אם לאשר את זריקת מודרנה לילדים בגילאי 12-17. 


עד כה, ה-FDA לא אמר האם חיסוני ה-MRNA מעלים את הסיכון למיוקרדיטיס. בדיקת ה-FDA עלולה לדחות את ההחלטה בבקשה של מודרנה במספר שבועות. אבל העיתוי עדיין לא ברור. פייזר וביונטק עמדו בפני שאלות דומות. הזריקה שלהם מאושרת באופן מלא לאנשים מגיל 16 ומעלה, ומורשית לילדים בגילאי 12-15. ה-FDA בודק כעת את בקשת האישור שלהם לילדים בגילאי 5-11.  


הסנטימנט השלילי במניות יצרניות החיסונים לקורונה נמשך לאורך כל החודש האחרון. באמצע חודש ספטמבר דחה ה-FDA את הבוסטר של פייזר לכלל האוכלוסייה ואישר רק לגילאי 65 ומעלה. בתחילת החודש דיווחה מרק אודות אישור חרום לתרופת בליעה כנגד קורונה. ואילו לפני כשבועיים נפלה מניית מודרנה בעקבות הפסקת מתן חיסון לגילאי 30 ומטה בארבעת המדינות הנורדיות על רקע מחקר שמצא סיכון גבוה יותר לפתח את התסמונת בקרב צעירים. 


השאלות שעולות סביב החיסונים לקורונה, בין היתר הסיכון המוגבר לדלקת שריר הלב מטלטל את המניות בתחום. מניית מודרנה וביונטק צללו בהתאמה כ-36% ו-47% מהשיא של חודש אוגוסט. בהקשר לכך נציין את מניית פייזר שנפלה בכ-20% בחודשיים האחרונים ואילו נובהווקס נפלה ב-43% בתוך כחודש אחד בלבד. 


בניגוד לירידות כעת, מניית מודרנה עלתה במסחר המוקדם לאחר שאנליסט בפייפר סנדלר שדרג את ההמלצה על המניה ואמר שרמת המחירים הנוכחית היא נקודת כניסה אטרקטיבית. אך השאיר את מחיר היעד ללא שינוי על 445 דולר, מה שמרמז על עלייה של כמעט 31% למניות. פייפר סנדלר הוריד את המניות לניטרלי ב-6 באוגוסט.

תגובות לכתבה(1):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה


 • 1.  זה רק אומר שמשרד הבריאות שלנו והמומחים וראש הממשלה נמהר (ל"ת)


  אחד העם

  15/10/2021
  22:59


  0

  0

קרדיט – פורסם לראשונה