29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה בישראל: לראשונה מזה כחודש אחוז הבדיקות החיוביות נמוך מ-8


משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) את נתוני הקורונה העדכניים בישראל. לפי הנתונים החדשים, אתמול אובחנו 6,062 חולים חדשים, ב-7.8% בדיקות קורונה שהתגלו כחיוביות, מתוך 80,928 בדיקות שנעשו אתמול. כעת ישנם 70,444 חולים פעילים במדינה, מתוכם 1,606 מאושפזים בבתי החולים. מספר החולים קשה ממשיך לעמוד על יותר מאלף חולים, כאשר לפי הנתונים ישנם 1,020 חולים במצב קשה, ביניהם 317 מורדמים ומונשמים. מספר הנפטרים ממשיך לטפס גם הוא ועומד כעת על 5,233 בני אדם מאז פרוץ המגפה בשנה שעברה.

שר החינוך יואב גלנט על פתיחת מערכת החינוך. צילום: ועידת בשבע 2030- מתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים

כאמור, אחוז הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 7.8%, ירידה משמעותית מהיממה שקדמה לו, אז אחוז הבדיקות החיוביות עמד על 8.9%. הנתון החדש מראה כי לראשונה מאז ה-16 בינואר, אחוז הבדיקות החיוביות ירד מ-8%. 

בנוסף, לפי הנתונים, מספר המתחסנים בישראל ממשיך לעלות מדי יום וכעת עומד על 3,607,920 בני אדם שקיבלו לפחות מנת חיסון אחת נגד הקורונה. מתוכם, 2,223,906 בני אדם קיבלו גם את מנת החיסון השנייה. שר הבריאות יולי אדלשטיין חזר הבוקר על הקריאה לאנשים ללכת להתחסן: "תפסיקו להתייחס לפייק ניוז, תלכו להתחסן".

בתוך כך, סגן שר הבריאות, חה"כ יואב קיש, התראיין הבוקר בכאן ב' והתייחס לביקורת על מתווה החינוך שעליו סיכם קבינט הקורונה: "אנחנו לא קוראים לילדים 'מפיצי מחלות'. את המחיר שאנחנו משלמים בחינוך ילדינו כולנו מבינים, אבל מצד שני יש לנו אחריות. התקהלות יוצרת הדבקות, בין אם זה בית ספר, חתונה או כל דבר אחר. אף אחד לא סימן את הילדים כבעייתיים. אנחנו עובדים בצורה זהירה, פתחנו ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים בהירים. אפשרנו לכל הארץ להיפגש בחוץ כ-10 ילדים במעין מהלך שמנסה לעזור להם" 

לבסוף, קיש שלל את הדיווחים שפורסמו אמש על הוראתו של הרב קנייבסקי לפתוח את מערכת החינוך החרדית: "אני לא מכיר שום אולטימטום של קנייבסקי. המהלך שאנחנו עושים עכשיו בתחום החינוך נועד לתת מענה ראשוני לשפר את חייהם, על אף שמדובר בלקיחת סיכון. ממשלת ישראל שומרת על בריאות הילדים, וכמו שהשר גלנט אמר, אנחנו באמצע האירוע והוא עוד לא נגמר".

קרדיט – פורסם לראשונה