29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה בעולם: שיא תחלואה באינדונזיה, הכלכלה לא מתאוששת בגרמניה


נגיף הקורונה ממשיך להכות באירופה וביתר מדינות העולם, במקביל למתן מנות החיסון הראשונות. זאת בנוסף לזיהויה של מוטציה נוספת מלבד הבריטית והדרום אפריקאית, כפי שאישר ארגון הבריאות העולמי השבוע. סין פתחה היום (חמישי) בבשורה משמחת על כך שהחיסון שפותח על ידי חברה מקומית בשיתוף עם הצבא ונוסה על מתנדבים מרוסיה, AD4-nCoV, נמצא יעיל בקרב 92.5% מהם שפיתחו נוגדנים.

באינדונזיה נרשם שיא במספר הנדבקים היומי, כאשר אובחנו 11,557 חולים ובנוסף, 295 מתו מהנגיף בפרק זמן זה. מניין המתים מפרוץ הנגיף עלה ל-25,246. 

ברוסיה אובחנו ביממה האחרונה 24,763 חולים חדשים, כך שסך הנדבקים במדינה מאז ההתפרצות הראשונה של הקורונה עלה ל-3,495,816. הרשויות אף עדכנו כי מניין המתים הגיע ל-63,940, עם 570 מקרי מוות ב-24 השעות האחרונות.

מתנדבים מקבלים את החיסון ברוסיה. צילום: רויטרס

בגרמניה, בה הקנצלרית אנגלה מרקל הודיעה השבוע כי הסגר הנוכחי צפוי להימשך עד חודש אפריל בעקבות התחלואה, דווח על ידי משרד הסטטיסטיקה המקומי כי התוצר הלאומי הגולמי ירד ב-5% בשל הנגיף. כמו כן, במדינה אובחנו כשני מיליון חולים מאז פרוץ הנגיף.

בארצות הברית חוסנו כבר מעל לעשרה מיליון בני אדם במנת החיסון הראשונה. זאת, במקביל לשיא תמותה של 4,336 בני אדם בתוך יממה, ולהיקף תחלואה של כ-23 מיליון מאז פרוץ הנגיף.

קרדיט – פורסם לראשונה