6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

2 נדבקו בווריאנט חדש; יום שני עם יותר מ-2,000 מתים בברזיל


נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם 

ברזיל: יום שני ברציפות עם יותר מ-2,000 מתים מקורונה

 


בתי החולים בערים הגדולות בברזיל מגיעים לתפוסה מלאה, כך מזהירים בכירים בערכת הבריאות במדינה, בעוד המדינה מדווחת על שיאי תמותה עולמיים מקורונה בשבוע האחרון. אתמול הידקה ברזיל את המגבלות על רוב האוכלוסייה. בברזיל דווח זה היום השני ברציפות על יותר מ-2,000 מתים מקורונה.

 

פורטוגל מקלה את הסגר. הממשלה הודיעה כי תתחיל להקל בהדרגה את מגבלות הקורונה החל מהשבוע הבא, כך לפי דיווח ברויטרס. זאת לאחר חודשיים של סגר שהוטל באמצע ינואר, לאחר העלייה החדה בעולם אז במקרי התחלואה.

 

בנאום שנשא הלילה לאומה,
אמר נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כי המדינה צפויה להגיע לחיסון של 100 מיליון אנשים כבר ביום ה-60 לכהונתו.

 

הקורונה בגרמניה: 12,834 אובחנו כחיוביים ביממה האחרונה, 252 מתו

 


הרשויות בגרמניה דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו 12,834 נדבקים בקורונה, ו-252 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. מפרוץ המגפה, 2,545,781 בני אדם בגרמניה נדבקו בקורונה, מהם 73,062 מתו.

 

גרמניה גרמניה צילום: אי אף פי

 

 

תאילנד: בוטלה אספקת החיסונים מאסטרזניקה מחשש לתופעות לוואי

 


ראש ממשלת תאילנד פראיות צ'אן-אוצ'ה ביטל את התוכנית לקבל אספקת חיסונים נגד קורונה מחברת אסטרזניקה, והמדינה השהתה את השימוש בחיסונים אלו, בעקבות דיווחים על מקרים בודדים של היווצרות קרישי דם בקרב כאלו שקיבלו את הזריקה. כך אמר גורם במשרד הבריאות במדינה. אתמול הודיעו כמה מדינות ובהן דנמרק, נורבגיה ואיסלנד על עצירת מתן החיסונים של החברה בשל החשש מתופעת הלוואי. מנגד, הסוכנות האירופית לתרופות עדכנה כי אפשר להמשיך להשתמש בחיסוני החברה, שכן לעמדתה "יתרונות החיסון ממשיכים לגבור על חסרונותיו האפשריים, ואפשר להמשיך לתת אותו בזמן שהבדיקה בעניין תופעת הלוואי נמשכת". באוסטרליה הוחלט להמשיך את השימוש בחיסון.

 


בריטניה: שני בני אדם נדבקו בווריאנט חדש של נגיף הקורונה

 

משרד הבריאות בבריטניה דיווח כי שני בני אדם אובחנו כחיוביים לווריאנט חדש של נגיף הקורונה שמקורו באי אנטיגואה שבקאריביים. הווריאנט החדש שהתגלה כולל בתוכו את המוטציה E484K שנמצאת גם בזן הדרום אפריקאי והברזילאי, שחשודה כמפחיתה את יעילות החיסונים. הווריאנט החדש כולל גם את המוטציה N501Y, שגורמת להדבקה נרחבת יותר של הנגיף.

קרדיט – פורסם לראשונה