2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

WHO: תנאים אידיאלים להתפתחות זן חדש של קורונהטדרוס אדהנום, פקיד בכיר בארגון הבריאות העולמי, סבור כי התנאים מבשילים להתפתחות ווריאנטים חדשים של וירוס הקורונה וזה מסוכן לחשוב שהמגפה עומדת בפני סיום. 


לדברי טדרוס, מאז שנתגלה ווריאנט האומיקרון לפני תשעה שבועות בלבד יותר מ-80 מיליון איש נדבקו לפי דיווחי ארגון הבריאות העולמי, יותר מאשר בכל שנת 2020. בשבוע האחרון מתגלים יותר מ-100 מקרים בממוצע כל 3 שניות, וכל 12 שניות אדם מאבד את חייו לוירוס. יחד עם זאת העלייה החדה במספר הנדבקים לא לוותה עד כה בעליה דומה במספר המתים.


"זה מסוכן לחשוב שהאומיקרון יהיה הווריאנט האחרון או שאנו בסוף המגפה" מזהיר טדרוס, "להיפך, באופן גלובלי התנאים הם אידאלים להתפתחות ווריאנטים חדשים. כדי לשנות את מהלך המגפה אנו חייבים לשנות את התנאים שמאפשרים את התפתחות הווריאנטים. העולם לא יכול להמר על האבולוציה של הווירוס שאיננו יכולים לשלוט בה או לצפות אותה". 


האזהרה מצטרפת לאחת דומה משבוע שעבר כשבכיר אחר בארגון הבריאות העולמי הזהיר שלמרות הירידה במספר מקרי האומיקרון בכמה מדינות, אחוזי ההידבקות הגבוהים יובילו בסבירות גבוהה להתפתחות ווריאנט חדש. 


יחד עם זאת טדרוס הביע גם אופטימיות ביחס להמשך כאשר אמר שייתכן שהמגפה תסתיים עוד השנה אם יתבצעו הפעולות הנכונות: "אם המדינות ישתמשו באסטרטגיה ובכלים של ארגון הבריאות העולמי נוכל לסיים את השלב האקוטי של המגפה עוד השנה. אנו יכולים לסיים עם הקורונה כמצב חירום בריאותי עולמי ואנו יכולים לעשות זאת בשנה זו". 


האסטרטגיה עליה מדבר הבכיר היא השגת יעד חיסון של 70% מהאוכלוסיה העולמית, הגברת יכולת ביצוע בדיקות ואספקה שווה של חמצן ותרופות אנטי ויראליות.

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – פורסם לראשונה