6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

אדם נוסף שנפגש עם טראמפ נדבק בקורונה


משבר הקורונה: עדכונים שוטפים מהארץ ומהעולם

 

 

 

10:00 – אפל סוגרת את כל החנויות שלה מחוץ לסין,
למשך שבועיים. אתמול נפתחו חנויות אפל בסין, לאחר שהיו סגורות במשך כחודש. החברה תתרום 15 מיליון דולר למאבק בנגיף.

 

 

חנות אפל בניו יורק חנות אפל בניו יורק

 

09:00 – בתי הספר בבירת אינדונזיה, ג'קרטה, ייסגרו למשך השבועיים הקרובים לפחות כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. ראש העיר ג'קרטה אמר כי ישנם חולי קורונה מאומתים ששהו בעיר הבירה, שמונה כ-10 מיליון תושבים. עד כה אושרו 69 מקרי הידבקות באינדונזיה, וארבעה בני אדם מתו כתוצאה מהמחלה.


 

הרשויות במנילה, בירת הפיליפינים, הכריזו על אמצעים חדשים למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, בהם עוצר לילי. בנוסף קראו לסגור את הקניונים בעיר למשך חודש, על רקע ההחלטה של נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, להעלות את מצב החירום הבריאותי במדינתו לרמה הגבוהה ביותר. הלילה אושר מקרה מוות שישי כתוצאה מהנגיף בפיליפינים, ו-64 בני אדם אובחנו עד כה כחולים. 

07:30 – רשת "סקיי ניוז" דיווחה כי תינוק שאך נולד נדבק בנגיף הקורונה. לפי הדיווח, הוא הגיע עם אימו לבית החולים כמה ימים לאחר שנולד – שם ערכו לשניים בדיקות לווירוס שתוצאותיהן יצאו חיוביות.

 

ממשלת ניו זילנד הודיעה כי כל מי שייכנס לשטחה יידרש לשהות בבידוד ביתי למשך שבועיים. זאת במסגרת המאמצים לבלימת התפשטות נגיף הקורונה – שעד כה נדבקו בו שישה בני אדם ברחבי המדינה.


 


ממשלת צ'כיה החליטה לסגור בתי קפה, מסעדות וחנויות ברחבי המדינה. בהודעה נמסר כי חנויות מזון, בתי מרקחת ותחנות דלק – ימשיכו לפעול כסדרם.

 

הרשויות בסין הודיעו כי ביממה האחרונה מתו 13 חולים בנגיף הקורונה, ונדבקו 11 חולים חדשים. בכך, עלה ל-3,189 מניין הנספים כתוצאה מהווירוס, בהם 3,075 במחוז חוביי – מוקד ההתפרצות. מספר הנדבקים במדינה עומד לפי שעה על 80,824 בני אדם.


 

רשויות הבריאות בדרום קוריאה דיווחו כי ביממה האחרונה נדבקו בנגיף הקורונה 107 בני אדם נוספים. בתוך כך, עלה ל-8,086 מניין הנדבקים במדינה.


 


 

07:15 – בית הנבחרים האמריקאי אישר חבילת סיוע לאזרחים בעקבות נגיף הקורונה; ההצעה, שאושרה ברוב של 360 מול 40, תועבר כעת לאישור הסנאט – שידון בה רק בשבוע הבא. מנהיגת הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה כי החקיקה החדשה כוללת בין השאר בדיקות של קורונה לכל מי שזקוק לכך – גם אם אין לו ביטוח בריאות; דמי אבטלה משופרים לעובדים שיצאו לחופשה; הגדלת תקציב המדיקייד –  מיזם ביטוח הבריאות הפדרלי לאוכלוסיות עניות; וחופשת מחלה של עד שבועיים. בסדרת ציוצים הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הוא תומך בחקיקה החדשה. אמש הכריז טראמפ על מצב חירום לאומי.
יצוין כי הקונגרס כבר אישר סיוע חירום של 8.3 מיליארד דולר להתמודדות עם הנגיף.  בארה"ב אובחנו כ-1,700 חולי קורונה, וכ-40 מהם מתו.

 

בתוך כך, הבית הלבן הודיע כי אדם נוסף שנפגש עם טראמפ במהלך סוף השבוע נדבק בנגיף הקורונה. עם זאת, נמסר כי רופאו ציין שטראמפ אינו נדרש לעבור בדיקה לגילוי הנגיף, או לשהות בבידוד.

 

 

טראמפ ופלוסי טראמפ ופלוסי צילומים: בלומברג, רויטרס

 

 

 

 


 

 


 


קרדיט – פורסם לראשונה