26 ביוני 2022

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

אל תוך נפשם של מתבגרי קורונה אמיצים • הזמנה לתערוכה מרתקת בחיפה ◄ וידאו – חי פה


יצירה צעירה, מגובשת ובועטת – הצצה לנבכי נפשם של העומדים לצאת אל העולם

תערוכת בוגרי תיכון עירוני ג' – תקשורת חזותית ואומנות ◄ צפו


פתיחת התערוכה: יום חמישי 2/6/22 בשעה 19:00 • מרכז קסטרא, חיפה

בימים אלה נרקמת תערוכת בוגרי תיכון עירוני ג' בחיפה. היוצרים הינם תלמידי שכבת י"ב ממגמות אומנות ותקשורת חזותית, המציגים 60 יצירות – צילום סטילס וציור.

מבט אמיץ – מתוך התערוכה

3 שנות עשייה

כמיטב המסורת בתיכון החיפאי עירוני ג', בוגרי המגמות תקשורת חזותית ואמנות אוצרים פרויקט גמר, בו היצירה המעשית היא פרי התנסות ועשייה של שלוש שנות הלימוד במגמה.

שברי את הטלביזיה – מתוך התערוכה – תיכון עירוני ג'

'שברי את הטלביזיה'

השנה התערוכה "שברי את הטלביזיה" נאצרה כרפרנס לשיר המיתולוגי (המילים של מיכה שטרית הלחן – ארקדי דוכין), ממנו עולה ביקורת חברתית כלפי החשיפה של האדם לשטף בלתי פוסק של מידע המוזרם אליו באמצעי התקשורת ובחדשות, דבר המייצר בו תחושות של פחד, אלימות, אטימות ואין אונים.

להסתכל במראה – מתוך התערוכה

דבוקים למסכים

שנתיים של קורונה בה היינו כולנו "דבוקים" למסכים בכל הגדלים, הסוגים והצורות, שנתיים בהן הטכנולוגיה היוותה צינור כמעט בלעדי בוודאי מרכזי ליצירת קשר בין אדם לחברו ובין הפרט לעולם שבחוץ.


כתבות נוספות בחי פֹּה – חדשות חיפה:

מתוך התערוכה – בוגר עירוני ג' שוברים מוסכמות

ללא מורא

השנה אף יותר מבעבר, ניכר שהתלמידים בחרו לכוון זרקור ולהאיר ללא מורא נושאים חברתיים מורכבים ואף כאלה שעל-פי רוב נדחקים לשולי החדשות. התכנים אינם נושאים אופי פוליטי, אך בהחלט נוגעים באומץ ברגישויות חברתיות בעלות משקל וערך משמעותיים, כשהם מישירים אליהן מבט באופן נועז ומדויק.

אלימות – מתוך התערוכה

להציף ולהאיר

מגמות האומנות והתקשורת בעירוני ג' מעודדות את התלמידים למבט בוחן וביקורתי ונותנות להם במה בה המאפשרת להם להציף את החוויות שעברו ועדיין עוברים, בעקבות התקופה.

מבט בוחן ואמיץ – מתוך התערוכה

המנחות

קארין גרינברג, רכזת מגמת תקשורת חזותית, ורונית דרוקר, רכזת מגמת אומנות חזותית, רואות את תפקידן כמנחות המאפשרות לתלמידים למצוא את מקור היצירה הפנימי שלהם, לחקור ולחתור למידע בכל מדיה, לערער ולהאיר על כל עוולה, להשמיע ולהביע את דעתם בתבונה, ובעיקר להיות קהל פעיל חברתית. 

תעוזה – מתוך התערוכה

להתבגר בקורונה

בוגרי הקורונה, אשר השנתיים הראשונות שלהם בתיכון עברו בין זום לסגרים, צלחו את הלמידה מרחוק ואף העמיקו בעבודות החקר שלהם בנושאי הצילום והציור. כתוצאה מכך תערוכת הגמר מציפה על פני השטח את חוויותיהם באופן מעורר השתאות.

מביטים באומץ – מתוך התערוכה

מעזים להישיר מבט

חלקם חקרו את נושא הטבע, את עוצמתו וסכנותיו, חלקם בחרו להתבונן פנימה, לבחון את נושא הדימוי העצמי, המסיכות, הפחדים והרגשות העמוקים ביותר. אחרים חקרו את נושא האלימות במשפחה, הפרעות אכילה, קשיים חברתיים ותהיות על הפכפכות החיים, כל אלה ונושאים נוספים עלו בשיח ובדיונים בשיעורים, על החברה בה אנו חיים, על תפקידינו ועל אחריותנו ליצירת עולם טוב יותר.

פתיחת התערוכה: חמישי 2/6/22 בשעה 19:00.
מרכז קסטרא – דרך משה פלימן 8, חיפה

  • התערוכה תוצג בקומה העליונה, צמוד ל-my coffee

כולכם מוזמנים!

תאריך נעילה – 30/6/22קרדיט – פורסם לראשונה