29 בינואר 2022

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

אן.אר.אקס הישראלית מזנקת ב-19% בעקבות התקדמות בטיפול לקורונה בפיתוחהמניית חברת אן.אר.אקס פרמוסטיקלס (NRXP) הישראלית מזנקת היום ב-19% בוול סטריט, לאחר שהודיעה כי הטיפול שהיא מפתחת לאי ספיקה נשימתית כתוצאה מוירוס הקורונה הראה תוצאות טובות יותר עם מטופלים שהופנו עד כה לטיפול ברמדסיביר. 


מנהל התרופות האמריקאי (FDA) דחה לאחרונה את השימוש בתרופה ZYESAMI של החברה, וביקש ראיות מחקריות נוספות ליעילות התרופה בחולי קורונה הסובלים מאי ספיקה נשימתית.


לאור הנחיות שקיבלה ממנהל התרופות החברה צמצמה את ההתוויה לשימוש בתרופה לחולים בהם נכשל הטיפול בתרופת רמדסיביר, התרופה הראשונה שאושרה לטיפול בחולי קורונה, וגייסה לעזרתה את  פרופסור דויד שונפלד, מומחה עולמי בניתוח סטטיסטי עם התמחות ייחודית במחלות מסכנות חיים של הריאות לערוך את הבדיקה. 


בבדיקה, אם כן, נסקרו חולים שקיבלו טיפול בתרופת הרמדסיביר, שהטיפול לא שיפר את מצבם והם נותרו במצב של כשל נשימתי חמור, אולם נמצא שיפור מובהק סטטיסטית בסיכויי ההישרדות של החולים לאחר שישים יום. 


שנפלד מסר כי "המחקר מספק הוכחות שהתרופה מעלה את סיכויי ההחלמה וההישרדות מכשל נשימתי בקרב החולים במצב הקשה ביותר ובמיוחד אלו שהכשל התקדם אצלם למרות הטיפול ברמדסיביר". מנכ"ל החברה פרופסור יונתן ג'ביט (Jonathan Javitt) הודה לפרופסור שונפלד והוסיף כי שהממצאים הסופיים יפורסמו כאשר יסתיים הניסוי הבנלאומי שהם עורכים שנמצא כבר מעבר למחצית הדרך. "יחד עם זאת, בשלב זה בו מספר מקרי המוות מקורונה עולה, אנו מקווים שה-FDA יקח בחשבון את הממצאים האלו" אמר. 


חברת אן.אר.אקס מעורבת בפיתוח החיסון של המכון הביולוגי. בנוסף היא מפתחת את תרופת ZYESAMI לטיפול בחולי קורונה במצב קשה במימון משרד הבריאות האמריקאי, וכן תרופות נוספות. היא נסחרת בוולסטריט בשווי של 470 מיליון דולר לאחר הזינוק האחרון.

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – פורסם לראשונה