29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

ארה"ב עקפה את סין: מספר חולי קורונה הגבוה בעולם


חדשות סרוגים27.03.20 09:37  ב' בניסן תשפ

ארה"ב עקפה את סין: מספר חולי קורונה הגבוה בעולם

  Photo by Mendy Hechtman/Flash90

הקורונה בארה"ב: מספר חולי הקורונה המאומתים בארה"ב האמיר אמש (חמישי) והפך להיות הגבוה ביותר בעולם – 81,943 אלף חולים מאומתים, מספר גבוה יותר של נדבקים בנגיף מאשר במוקדי ההתפרצות הגדולים – סין ואיטליה.

התפרצות נגיף הקורונה בארה"ב פגעה יותר מכל בניו יורק, כשלפי הנתונים העדכניים מעל 30 אלף איש כבר נדבקו במחלה – זאת למרות סגירת בתי העסקים במדינה שהותירו את רחובות העיר, שבדרך כלל עמוסים באלפי אנשים, שוממים לחלוטין.

רחובות שוממים בברוקלין (צילום: דוד קרומבי)

עד כה 285 בני אדם מתו מנגיף הקורונה, ובעיר עדיין חוששים מהתפרצות נרחבת יותר ומזהירים מפני קריסה אפשרית של מערכת הבריאות. ראש העירייה ביל דה בלאזיו אמר הבוקר (חמישי) כי "זה הימור הוגן לומר שמחצית מכלל אזרחי ניו יורק, ואולי יותר ממחצית, בסופו של דבר יחלו במחלה הזו, וזה מדאיג מאוד עבור כולנו".

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הוסיף ואמר כי והזהיר כי המחסור במכונות הנשמה ובמיטות לבתי החולים עלול להקשות על הטיפול. לדבריו, "העיר זקוקה ל-30 אלף מכונות הנשמה, אך כרגע יש רק 4,000 מכונות בבתי החולים. הציפיה היא שבתי החולים יגיעו ל-120 אלף מאושפזים, אך בכל בתי החולים יש רק כ-50 אלף מיטות. הדרך להתגבר על המשבר עוד ארוכה".

קואומו ציין שכדי להתמודד עם המשבר, עיריית ניו יורק רכשה 7,000 מכונות הנשמה נוספות, והממשל הפדרלי סיפק עוד 7,000 כשהבין את חומרת המצב בעיר. עוד ציין כי הרופאים יתחילו לבחון אפשרות של שימוש במכונה אחת לשני חולים.

קרדיט – פורסם לראשונה