2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

ארה"ב ראשונה במספר חולי הקורונה


 

טראמפ: רוצה שהכלכלה תיפתח כבר בחודש הבא

ארה"ב עקפה אמש (יום ה') את סין ואיטליה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. לפי ניו יורק טיימס עד כה נדבקו בקורונה 81,321 בני אדם בארה"ב ולפחות 1,180 מתו מהנגיף. לפי דיווחים בארה"ב, רק ביממה האחרונה נוספו יותר מ-13 אלף חולים חדשים למניין.

 

הקורונה תרדוף את טראמפ עד לבחירות


 

בעקבות העדכון מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב הוא הגבוה ביותר בעולם. באיטליה, שבה מספר המתים הוא הגבוה ביותר ועומד על 8,165, נדבקו עד כה 80,539 בני אדם.

ארה

לפחות 1,180 מתים בארה"ב(צילום: רויטרס)


 

בסין, שבה התפרץ הנגיף בסוף השנה שעברה, נדבקו עד כה 81,285 איש ו-3,270 מתו. אחרי סגר ממושך באזורים רבים במדינה הצליחה לסין לעצור את התפשטות הנגיף, וברחבי המדינה חוזרים בהדרגה לשגרה.
במקביל ממשיכה בייג'ינג לנקוט צעדים שימנעו התפשטות נוספת של הנגיף: אתמול הודיעה סין שמסוף השבוע היא תאסור על אזרחים זרים להיכנס למדינה.

 

אמש שיבח נשיא ארה"ב דונלד טראמפ את המאבק של סין בנגיף הקורונה, ואמר שברצונו לשוחח עם נשיא סין שי ג'ינפינג. אך במקביל לשבחים אמר טראמפ שסין לא נהגה בשקיפות בדיווחיה, הטיל ספק בדיווחים של סין על מספר הנדבקים ואמר שוב שהנגיף התפרץ בסין.

 


בימים האחרונים יש מתיחות ביחסי המדינות סביב המגפה העולמית: בסין מפיצים תיאוריות קונספירציה שארה"ב אחראית להתפרצות הקורונה, ובכירים בממשל – כולל טראמפ – מתעקשים לכנות את הקורונה "נגיף סיני" – ומכעיסים את בייג'ינג.

 

ארה

תור לבדיקות קורונה מחוץ לבית חולים בניו יורק(צילום: AP)

ב-21 בינואר דווח בארה"ב על נדבקים ראשונים בנגיף הקורונה. המוות הראשון היה ב-29 בפברואר. הנדבקים הראשונים היו במדינת וושינגטון, שם התפשט הנגיף במוסדות סיעודיים.
מאז התפשט נגיף הקורונה לכל 50 מדינות ארה"ב. מספר התושבים בארה"ב הוא השלישי בגודלו בעולם – 330 מיליון בני אדם.

 

אחד ממוקדי הקורונה בארה"ב הוא מדינת ניו יורק. אתמול דיווח מושל ניו יורק אנדרו קואומו על 100 מתים נוספים ביממה האחרונה ועל 3,537 נדבקים חדשים. עד כה נדבקו בניו יורק 37,258 בני אדם ו-385 מתו מהנגיף.

ארה

(צילום: רויטרס)

 

בתוך כך, אישר הסנאט האמריקני חבילת חילוץ כלכלית חסרת תקדים, בשווי 2.2 טריליון דולר, כדי לסייע לעסקים, לעובדים ולמערכת הבריאות. חבילת הסיוע אושרה למרות חששות הן של דמוקרטים והן של רפובליקנים שהחבילה מרחיקת לכת מדי – או שהיא אינה מרחיקת לכת מספיק. אישורה התאפשר אחרי ימים של משא ומתן קשה בוושינגטון.

 


הנשיא דונלד טראמפ אמנם שב וקרא שלשום לאמריקנים לשמור על מרחק זה מזה בשבועיים הקרובים ולהימנע מלצאת לעבודה ולמקומות בילוי, אך שב והדגיש – כפי שעשה בימים האחרונים – כי הוא חותר להאטה קצרת-מועד
בלבד של הפעילות הכלכלית וכי ארה"ב "אינה בנויה להשבתה". הוא הבטיח שוב כי לא יאפשר לדרך הטיפול במשבר הקורונה להפוך לבעיה חמורה יותר מבעיית הנגיף עצמה.


 

יותר מ-22 אלף בני אדם מתו מנגיף הקורונה ברחבי העולם. יותר מחצי מיליון איש נדבקו ב-200 מדינות וטריטוריות. שלושה מיליארד איש נמצאים בסגר ברחבי העולם.קרדיט – פורסם לראשונה