23 באוקטובר 2021

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

בהלה בגן החיות: אריות ונמרים נדבקו בקורונה


בהלה בגן החיות: אריות ונמרים נדבקו בקורונה

  (צילום: שאטרסטוק)

מסתבר שלא רק בני אדם נפגעים מהמגפה העולמית: בגן החיות הלאומי בוושינגטון שבארה"ב הודיעו כי 6 אריות ו-3 נמרים אובחנו כחולים בקורונה והוכנסו לבידוד.

לפי הודעת גן החיות, המטפלים בתצוגת האריות הבחינו בשבוע שעבר כי החיות סבלו מתסמיני הנגיף, בהם שיעול, עייפות, וחוסר תאבון. בדיקות צואה שבוצעו לאריות ולנמרים הראו כי הן נדבקו בקורונה, והחיות קיבלו משככי כאבים, אנטיביוטיקות ותרופות אנטי זיהומיות כדי לטפל במחלה.

בשלב הזה לא ברור כיצד החיות נדבקו בקורונה, אך בגן החיות מעריכים כי אחד מעובדי מחלקת החתולים הגדולים הנמצא עם החיות בקשר יומיומי הדביק אותן. בהנהלת גן החיות פתחו בחקירת האירוע, והבהירו כי לא נשקפת סכנת הידבקות לציבור המבקרים – זאת לאור המרחק הרב בין שטחי הצפייה למתחם של החיות שאובחנו כחולים.

עוד באותו נושא

לא רק בני אדם: נמר אובחן כחולה קורונה ונכנס לבידוד


6

זו לא הפעם הראשונה שבה חיות נדבקו במגפת הקורונה. ביולי האחרון נרשם אירוע דומה בגן החיות בסן דייגו, כאשר נמר שלג אובחן כחולה בקורונה. בדומה למקרה הנוכחי, האירוע התחיל כאשר המטפלים בתצוגת הנמרים הבחינו כי הנמר משתעל בתדירות גבוהה וסובל מנזלת. בהתחלה העריכו כי הוא הצטנן וסובל מהתקררות רגילה, אך לאחר שבוצעו שתי בדיקות צואה התברר כי הוא נדבק בנגיף.

בעקבות האירוע הנמר הוכנס לבידוד, והנהלת גן החיות פתחה בחקירה. "מצבו של ראמיל טוב, והוא אינו סובל מתסמינים נוספים" נאמר בהודעה. עם זאת, הובהר כי "מאחר והוא חולק את אותו מתחם עם נמר שלג מזן נקבה ועוד שני נמרים אחרים, הצוות חושש כי גם הם נדבקו בקורונה – ולכן כל החיות הוכנסו לבידוד והתצוגה שלהם נסגרה לקהל הרחב עד להודעה חדשה. צוותי הווטרינרים עוקבים אחרי הנמרים ופועלים לחסן את שאר החיות נגד הנגיף".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

קרדיט – פורסם לראשונה