6 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

גורם בארגון הבריאות העולמי: "הקורונה רחוקה מלהסתיים באסיה"


מספר המתים ברחבי העולם מנגיף הקורונה עומד הבוקר (ג') על 36,862 בני אדם. מספר החולים עומד על 760,337 איש.

 

למצב הקורונה בעולם לחצו כאן

 

7:15 – גורם בארגון הבריאות העולמי: "הקורונה רחוקה מלהסתיים באסיה"

 

גורם בארגון הבריאות העולמי אומר כי מגפת הקורונה באיזור אסיה-פסיפיק (האוקיינוס השקט) "רחוקה מלהסתיים". "למרות כל הצעדים שייעשו, הסיכון באזור לא יסתיים ככל שהמגפה נמשכת", אמר טקשי קאסאי, אחד ממנהלי האזור הפסיפי בארגון. הוא הזהיר את המדינות שרואות האטה בכמות המקרים לא להפסיק בפיקוח על ההגבלות, "או שהתפשטות הנגיף תשוב". 

 

5:53 – יפן: מניין הנדבקים בקורונה חצה את רף ה-2,000 

כך לפי דיווחים בכלי התקשורת המקומיים במדינה. לפי אחד הדיווחים, במרכז לאנשים בעלי מוגבלות ליד טוקיו נדבקו 93 בני אדם.


נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי להציג היום (ג') תוכנית אסטרטגית חדשה למאבק בנגיף הקורונה. נראה שהתיישר לפי עצות המומחים שהמעיט בחשיבותן, והזהיר כי התפשטות הנגיף בארה"ב עדיין לא מאטה. אתמול טראמפ אמר כי "שיא במספר המתים ביממה – בעוד שבועיים"
והוא כבר נשמע הרבה פחות אופטימי מבימים האחרונים, בהם אמר שהוא רוצה להסיר את רוב הגבלות הקורונה עד לחג הפסחא ב-12 באפריל.

 צילום: אי פי איי

 

בנוסף, האריך אתמול טראמפ את הנחיות הריחוק החברתי הפדרליות – שהיו אמורות להסתיים היום – עד ל-30 באפריל, ואמר כי נגיף הקורונה עשוי לגבות בין 100 ל-200 אלף קורבנות בארה"ב אם לא יטופל כראוי.


 

מניין המתים מנגיף הקורונה בארצות הברית חצה הלילה (בין שני לשלישי) את רף ה-3,000. לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, מספר המתים במדינה השלישית בגודלה בעולם הגיע ל-3,008 בני אדם. רק בשבת חצה מניין המתים את רף ה-2,000.


 

מספר הנדבקים בארצות הברית כבר גבוה מ-164 אלף בני אדם בסך הכל והוא הגדול ביותר בעולם – פי 2 מבסין, מקור הנגיף, שם נדבקו בקורונה פחות מ-82 אלף איש. מוקד ההידבקות המרכזי הוא באזור העיר ניו יורק, אך גם בניו אורלינס, דטרויט וערים נוספות מדווחים על עלייה מבהילה במספר החולים. 

 

אוטובוס בניו יורק אוטובוס בניו יורק צילום: איי פי

 

הרשויות במדינת ניו יורק הודיעו נכון לאתמול, כי 6,974 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. מספר הנדבקים הכולל במדינה זו – מוקד ההתפרצות הראשי של הנגיף בארה"ב – עומד כעת על 66,497.


 

100 עובדי המחסן של אמזון בסטייטן איילנד בניו יורק שבתו אתמול, כדי להסב את תשומת לב ההנהלה לצורך להגן על העובדים שממשיכים לבוא לעבודה, למרות התפרצות נגיף הקורונה בעיר.

 

המומחה של ממשל טראמפ למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, העריך אתמול שמיליוני אמריקנים יידבקו בקורונה ו"בין 100,000 ל-200,000 ימותו". טראמפ אמר כי הוא לא בטוח במספרים האלה. הוא גם טען שההערכה הראשונית הייתה כ-2.2 מיליון מתים, אך בעקבות הצעדים שנקט הממשל המספר ירד משמעותית. לדבריו, "אם נצליח להוריד את המספר ל-100 אלף מקרי מוות – זה מספר נוראי, אולי פחות, ההערכות מדברות על בין 100 ל-200 אלף – אז עשינו עבודה טובה מאוד".

 

בית חולים שדה לטיפול בחולי קורונה באיטליה בית חולים שדה לטיפול בחולי קורונה באיטליה צילום: בלומברג

 

אתמול איטליה הודיעה על הארכת הסגר במדינה לכל הפחות עד ה-12 באפריל, המציין את "חג הפסחא". כך הודיע שר הבריאות האיטלקי רוברטו ספרנזה.

מוקדם יותר דיווחו הרשויות בארץ המגף על עוד 812 מתים מהנגיף ביממה, מה שהעלה את מניין המתים באיטליה מקורונה ל-11,591. במספר הנדבקים החדשים חלה ירידה, ועם עוד 4,050 נדבקים עומד מניינם הכולל באיטליה על 101,739.

 

צרפת הפכה אתמול למדינה הרביעית אחרי איטליה, ספרד וסין, שמתו בה יותר מ-3,000 איש מקורונה: רשויות הבריאות בצרפת הודיעו כי 418 בני אדם נוספים מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה, ומניין המתים במדינה עומד על 3,024. מספר החולים בקורונה במדינה עומד על 44,550.

 

שבוע אחרי שאובחן כחולה קורונה, יורש העצר הבריטי, הנסיך צ'ארלס יצא מבידוד הביתי שבו שהה בעקבות אבחונו כחולה בנגיף הקורונה. דוברו של הנסיך, בן 71, אמר כי הוא מרגיש טוב וכי ישוב לקיים פגישות ולבצע פעילות ספורט על פי הנחיות גורמי הבריאות בממלכה. עוד נמסר כי רעייתו קמילה, שנמצא כי לא נדבקה בנגיף, תישאר בבידוד עד סוף השבוע, למקרה שתפתח תסמינים.

 

באיראן עלה אתמול מניין קורבנות הקורונה ל-2,757 בני אדם, זאת לאחר שמתו ביממה 117 חולים. כך נמסר ממשרד הבריאות האיראני. מניין הנדבקים בנגיף במדינה עומד על 41,495 בני אדם.


 

 צילום: AFP

 

נכון לאתמול,  22 מדינות טוענות שהן נקיות מקורונה, בינהן תימן ודרום קוריאה. בנוסף מניין קורבנות הקורונה בספרד עלה ל-7,340 בני אדם, זאת לאחר שביממה האחרונה מתו 812 חולים נוספים. המכון הרפואי רוברט קוך אישר כי בגרמניה 57,298 מקרי הידבקות, ומניין המתים עומד על 455.


 

חברת הלואו קוסט הבריטית איזיג'ט קירקעה אתמול את כל מטוסיה; העובדים יקבלו 80% שכר במשך חודשיים מהמדינה.

 

אתמול בתאילנד מניין חולי הקורונה עלה ל-1,524. בוייטנאם, ראש הממשלה נגויין סואן פוקפ, ביקש מהערים הגדולות במדינה, הו צ'י מין והבירה האנוי, להיערך לעוצר. מספר החולים בה עמד נכון לאתמול על 194.

 


סין דיווחה כי אובחנו 31 מקרי הידבקות בנגיף הקורונה בשטחה, כולם מלבד אחד, אינם מקומיים אלא של אנשים ששהו בחו"ל. אתמול נרשמו במדינה ארבעה מקרי מוות כתוצאה מהמחלה, מה שמעלה את מספר המתים בסין ל-3,304 בני אדם. עד כה, אובחנו בסין 81,470 חולים, מרביתם במחוז חוביי.

 

במקסיקו – 145 מקרי הידבקות נוספים בקורונה, מה שמעלה את מספר החולים בה ל-993. בפנמה מתו שבעה מהנגיף ביממה, כאשר מספר החולים בה עומד על 989.

קרדיט – פורסם לראשונה