2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

גל חדש של קורונה באירופה


גל חדש של קורונה באירופה-ערוץ 7

מחלקת קורונה. אילוסטרציה

צילום: ISTOCK

בעוד ישראל נפתחת מחדש לאחר מבצע החיסונים, מדינות רבות באירופה נאבקות בגל נוסף של המגיפה ורושמות מספרים גבוהים במיוחד של חולים קשה ונדבקים חדשים.

בתי החולים בצ'כיה החלו להעביר חולים קשה לפולין, לאחר שלא נותרו מיטות פנויות ביחידות לטיפול בקורונה. מספר החולים שאושפזו בצ'כיה הגיע היום (רביעי) לשיא של 8,618, ובהם 1,853 חולים בטיפול נמרץ. בימים האחרונים גם נרשמו כ-15,000 נדבקים חדשים מדי יום, והחשש הוא כי בתי החולים לא יצליחו לעמוד בעומס החולים קשה.

גם פולין רשמה ביום רביעי את מספר הנדבקים הגבוה ביותר מאז חודש נובמבר עם 17,260 נדבקים חדשים ועוד 398 מתים ביממה אחת.

בסלובקיה עלה אחוז התמותה בימים האחרונים יחד עם מספר החולים במצב קשה, מה שהביא את ראש הממשלה איגור מאטוביץ' לדרוש מהאיחוד האירופי לאשר את השימוש בחיסון הרוסי "ספוטניק" בעקבות העיכוב בהגעת חיסוני פייזר ומודרנה לאירופה.

בהונגריה נרשם שיא של מאושפזים בימים האחרונים עם 8,270 בני אדם, וראש הממשלה ויקטור אורבן הזהיר כי המצב עלול להתדרדר עד לכדי 20 אלף מאושפזים בימים הקרובים.

בעקבות העיכוב במשלוח החיסונים לאירופה, החלו מספר מדינות לשקול את השימוש בחיסון הרוסי "ספוטניק" שמדענים במערב טענו כי מספק 91 אחוזי הגנה מפני נגיף הקורונה.

ראש הרשות הרגולטורית בגרמניה, תומאס מרטנס, שיבח את החיסון הרוסי ואמר כי "הוא נראה כחיסון טוב שככל הנראה יאושר גם באיחוד האירופי בשלב מסויים". יצרנית התרופות האיטלקית – שוויצרית Adienne חתמה על הסכם עם קרן ההשקעות הישירה ברוסיה על תחילת יצור החיסון הרוסי בשטח איטליה החל מחודש יולי הקרוב, מה שככל הנראה מסמן את תחילת השימוש הקרוב בחיסון הרוסי ביבשת אירופה.קרדיט – פורסם לראשונה