9 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

דיווח: הארווי ויינסטין אובחן כחולה קורונה
בכלי תקשורת בארצות הברית מדווח כי המפיק ההוליוודי שהורשע בשורת עבירות מין נבדק ונמצא כחולה בנגיף הקורונה. על פי הדיווחים הוא אחד משני האסירים היחידים במתקן הכליאה בניו יורק שאובחנו כנשאים. מקורבים שלו מסרו: "לא שמענו דבר כזה"
ויינסטין, ארכיון (צילום: SKY NEWS, חדשות)

הארווי ויינסטין | צילום: SKY NEWS, חדשותדיווח: הארווי ויינסטין שממתין במתקן כליאה בניו יורק לגזר דינו בגין תקיפה מינית ומעשה אונס, אובחן אמש (ראשון) כחולה קורונה. המפיק ההוליוודי לשעבר בן ה-68 הוא אחד משני האסירים היחידים שמוחזקים בכלא זה ואובחנו כנשאים של הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתגובה לפרסומים הדוברים שלו מסרו: "אנחנו לא שמענו על דבר כזה". מוקדם יותר החודש, הוא נידון ל-23 שנות מאסר בגין תקיפה מינית של עוזרת שלו לשעבר מרים היילי ואונס של השחקנית ג'סיקה מאן.

בסוף חודש פבראר, בית המשפט הפלילי במנהטן הרשיע אותו בתקיפה מינית ובאונס בדרגה שלישית. הוא ‎ זוכה מאונס מדרגה ראשונה ומעוד שני מקרים של תקיפה מינית סדרתית – שאם היה מורשע בהם הוא עלול היה להישלח למאסר עולם. המושבעים במשפט הגיעו להחלטה לאחר חמישה ימי דיונים.

בחודש דצמבר האחרון לאחר שתיקה של יותר משנה, הוא העניק ריאיון בלעדי ל"ניו יורק פוסט" ובו כינה את עצמו "האיש הנשכח" וסירב לדבר על ההאשמות נגדו. הנשים המתלוננות הגיבו: "הוא אכן ייזכר – כטורף מיני ונצלן של נשים".

ההאשמות נגד וינשטיין‎ היו הניצוץ והדלק שהניע את תנועת MeToo, בה מאות נשים האשימו בפומבי גברים חזקים בעסקים, פוליטיקה, אמצעי התקשורת והבידור בהטרדות או תקיפה מינית.

 

 


קרדיט – פורסם לראשונה