6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

דרייב אין לבדיקות קורונה בחיפה החל מיום שני (23/03/20) ב 10:00 בבוקר • בדיקות ייעשו רק למוזמנים שמד"א זימן, שנמצאים בבידוד | חי פה


דרייב אין בחיפה יפתח בחניון הגדול שליד מרכז הקונגרסים בחיפה. היום בשעה 17:00 יתקיים “הרצה” ראשונה וקבלה
(מוזמנים ע”י מד”א) החל מיום שני 23/03/20 בשעה 10:00
חשוב לציין שיבדקו חולים שמופנים ממד”א


דרייב אין הוא מתחם בו ניתן להגיע עם הרכב ולהיבדק בדיקת קורונה ללא יציאה מהרכב.
בחיפה עמלים בשעה זו על פתיחת דרייב אין בחניון הגדול במרכז הקונגרסים.
אנחנו נדווח התקדמות ככל שתתקדם בניית המתחם. כמו כן נדווח כאשר המתחם יהיה מוכן לבדיקות.
ראש העיר, הד”ר עינת קליש-רותם מסרה לחי פה: בימים האחרונים הנחיתי את הנהלת העירייה לסייע בכל דרך אפשרית למד”א, על מנת להקים את המתחם החיוני הזה במינימום זמן ובצורה הבטוחה ביותר.

נציין כי הבדיקות מיועדות לאנשים שמאותרים נקודתית על ידי משרד הבריאות ומקבלים הזמנה . על כך בהמשך הכתבה.

תחילת הקמת דרייב אין (צילום עיריית חיפה)

הכנות דרייב אין בחיפה הצבת גדרות
הכנות דרייב אין בחיפה הצבת גדרות
הכנות דרייב אין בחיפה הצבת גדרות
הכנות דרייב אין בחיפה הצבת גדרות

אלי בין, מנכ”ל מד”א מסביר על הדרייב-אין שנפתח בתל אביב (צילום: מד”א)

דרייב אין לבדיקות קורונה שנפתח בחניון גני יהושוע בתל אביב (צילום: מד"א)
דרייב אין לבדיקות קורונה שנפתח בחניון גני יהושוע בתל אביב (צילום: מד”א)

“היבדק וסע”: בדיקות הקורונה ברכב הפרטי – איך זה בדיוק עובד?

הסבר מאת מד”א

על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, מגן דוד אדום ערוך להגדלה משמעותית של מערך הדגימות ברחבי הארץ, לכדי אלפי דגימות ביום. היום (ו’) החל מד”א פיילוט במתחם “היבדק וסע” המשותף למגן דוד אדום ולמשרד הבריאות, במתחם גני יהושע בתל אביב. במסגרת הפיילוט צפויים להידגם כ- 900 בני אדם ששוהים בבידוד ביתי, פיתחו תסמינים וזומנו על ידי מד”א להגיע למתחם, ולהיבדק  בעודם יושבים ברכביהם הפרטיים.
 
כל אדם שנמצא בבידוד ביתי ופיתח תסמינים, עליו להתקשר למוקד 101 של מד”א. פנייתו מועברת לרופא, על מנת שיאשר את לקיחת הדגימה. בשלב זה, אדם שיש לו אפשרות להגיע ברכב פרטי, ללא שימוש בתחבורה ציבורית ולא ברכב שיתופי, יקבע לו תור לבדיקה במתחם “היבדק וסע”.
 
אז, יקבל הפונה מסרון (SMS) עם קישור למילוי פרטים אישיים, ולאחר הזנת הפרטים, יקבל הישר אל מכשיר הטלפון שלו קוד QR. רק לאחר קבלת קוד QR, ניתן להגיע למתחם הבדיקות, במועד שנקבע, וברכב פרטי עם חלונות סגורים. מלבד הטלפון הנייד עם קוד ה-QR, יש להביא גם תעודה מזהה. אם מגיעים עם קטין שאין לו כל תעודה מזהה (תעודת זהות, רישיון נהיגה או דרכון), על אחד ההורים להביא את תעודת זהות שלו, יחד עם הספח בו מופיעים פרטי הילד. אם מגיעים עם אדם שזקוק לסיוע במהלך הבדיקה, יש להקפיד שמבוגר ישב לידו במושב האחורי.

כתבות נוספות בחי פֹּה – חדשות חיפה:

דוגמה למסרון הזמנה לבדיקה בדרייב אין

מסרון (SMS) המזמין להיבדק במתחם הדרייב אין (דוגמה מאת מד"א)
מסרון (SMS) המזמין להיבדק במתחם הדרייב אין (דוגמה מאת מד”א)

הוראות לכניסת נהגים למתחם – דרייב אין קורונה בחיפה

בכניסה למתחם יש להציג דרך חלון הרכב, כשהוא סגור, את מסך הטלפון עם קוד ה-QR שהתקבל. רק כך ניתן להיכנס למתחם ולבצע את הבדיקה. אז, הנהגים מוכוונים על ידי סדרנים לאחד המסלולים במתחם, ונעצרים באוהל הראשון מבין שניים. רק כאשר מקבלים הנחייה מהסדרן, מתקדמים לאוהל הבא. עם ההגעה לאוהל השני, פותחים את חלון הנהג, ומציגים לקורא הברקוד שמוצב במקום את הטלפון הנייד עם קוד ה-QR, עד לקבלת אישור מהבקר שיושב מספר מטרים מהמקום. אם יש ברכב מספר נדגמים, על הנהג להציג לקורא הברקודים את הקודים של כולם. לאחר קבלת האישור עבור כל נדגם, יש להתקדם בתוך האוהל מספר מטרים קדימה.
 
אז, מגיעים לעמדת הדוגם – פראמדיק של מגן דוד אדום אשר עוטה ערכת מיגון מלאה נגד הידבקות. הדוגם לוקח את הדגימה, ומעביר אותה לאיש מד”א נוסף שעומד בסמוך, ממוגן גם הוא, אשר מעביר את הדגימה באופן מסודר למכולת קירור, עד להעברתה לבדיקה במעבדה. מיד עם סיום לקיחת הדגימות, על הנהג לסגור את חלונות הרכב ולנסוע חזרה לביתו. במגן דוד אדום מבקשים להדגיש כי בשום שלב בתהליך אין לצאת מהרכב ולא לפתוח חלונות, למעט כאשר מתבקשים לעשות כן ע”י איש מד”א.
 

דרייב אין לבדיקות קורונה שנפתח בחניון גני יהושוע בתל אביב (צילום: מד"א)
דרייב אין לבדיקות קורונה שנפתח בחניון גני יהושוע בתל אביב (צילום: מד”א)קרדיט – פורסם לראשונה