6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הבית הלבן: 100-240 אלף בני אדם ימותו ממגפת הקורונה


הבית הלבן מעריך: בין 100 ל-240 אלף בני אדם ימותו ממגפת הקורונה
צילום: רויטרס, עריכה: ניר חן

ארצות הברית צופה כי בין 100 ל-240 אלף בני אדם ימותו ממגפת הקורונה אם האזרחים ימשיכו לפעול לפי ההנחיות – כך העריך הלילה (רביעי) הבית הלבן בתדרוך עם הנשיא דונלד טראמפ. במידה והאזרחים לא ימלאו אחר ההנחיות לריחוק חברתי, מעריך הבית הלבן כי בין 1.5 ל-2.2 מיליון בני אדם ימותו מהמגפה במדינה. גורמי בריאות הציבור הדגישו כי המספר יכול להיות נמוך יותר אם אנשים ישנו את התנהגותם.

"אנחנו באמת מאמינים שאנחנו יכולים לעשות הרבה יותר טוב מזה", אמרה ד"ר דבורה בירקס, רכזת כוח המשימה של הבית הלבן. "זה ידרוש מכל האמריקנים לקחת ברצינות את תפקידם במניעת התפשטות המחלה".

טראמפ מסר לאחר התדרוך את ההנחיות לאזרחים למאבק בנגיף למשך 30 הימים הקרובים. "זה קריטי לחלוטין עבור העם האמריקני למלא אחר ההנחיות. זה עניין של חיים ומוות", הדגיש טראמפ. "הולכים לקראת שבועיים מאוד כואבים". בתדרוך עצמו אמר טראמפ כי "כל אזרח נקרא להקריב קורבנות".

בירקס אמרה כי החוויות של מדינת וושינגטון וקליפורניה נותנות לה תקווה שמדינות אחרות יוכלו לשלוט על התפשטות הנגיף תחת שליטה חברתית. "הסיבה לכך היא שהם עברו במהירות להכיל את האשכולות המוקדמים של נגיף קורונה על ידי סגירת בתי ספר, דחפו אנשים לעבוד מהבית, לאסור התכנסויות גדולות ולנקוט בצעדים אחרים המוכרים כעת לרוב האמריקנים", היא ציינה.

ד"ר אנתוני פאוצ'י, שעוזר להוביל את המאבק בנגיף במדינה, אמר כי "כאחראי על הנתון הזה, עלינו להיות מוכנים לכך". אך הוא ציין כי הוא מקווה שזה לא יהיה למספר כה גבוה.

ההנחיות של הנשיא דומות להמלצות הקודמות של הממשל שמטרתן להאט את התפשטות הנגיף תוך שבועיים. עם זאת, הנשיא הודיע לאחרונה כי הוא מתכוון להאריך את ההנחיות ל-30 יום נוספים, ובכך לוותר על תקוותו לפתוח מחדש את הכלכלה הלאומית עד חג הפסחא.

ההנחיות קוראות להמשך התרחקות חברתית, ובמידה וחולים, להתקשר לרופא האישי ולהישאר בבית. אנשים מוזמנים להימנע מללכת למסעדות וברים, להשתמש במשלוחים ואיסוף אוכל ולהגן על הקשישים, אף כי גם צעירים נמצאים בסיכון.

התחזיות וההנחיות מגיעות לאחר שאמש עברה המדינה את מספר הקורבנות שבסין, שם פרצה המגפה. לפחות 3,400 בני אדם מתו עד כה. מניין הנדבקים מהנגיף הכולל בארצות הברית עומד על 175,000, יותר מכל מדינה אחרת – כך על פי המעקב של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. בניו יורק נרשם מספר החולים הגדול ביותר והמושל אנדרו קואומו הזהיר שהשיא עוד צפוי להגיע. "אנחנו עדיין עולים במעלה ההר. הקרב העיקרי שלו הוא על ראש ההר," אמר.קרדיט – פורסם לראשונה