2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הדרדרות במצבם של שני חולי קורונה: מאושפזים במצב קשה …
הקורונה בישראל: הדרדרות במצבם של שני חולים הערב (רביעי) שנדבקו בקורונה. האחד מאושפז בבית החולים שיבא ומצבו מוגדר קשה והוא מונשם ומורדם. חולה נוספת מאושפזת בבית החולים השרון  – גם היא מונשמת ומורדמת ומצבה מוגדר קשה. גם בשערי צדק מאושפז חולה קשה נוסף, שבו בוצעה הלילה החייאה – מצבו קשה אך יציב. במקביל, דיווחים משלושה בתי חולים ברחבי הארץ על אנשי רפואה שנדבקו בנגיף. בתוך כך, הופסקה העלייה למטוס בטיסת אל-על מניו יורק לתל אביב מחשש שחלק מהנוסעים באו במגע עם חולי קורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טרם העלייה למטוס, הוחתמו הנוסעים על מסמך שמאשר שהם לא היו בקרבת חולי קורונה בשבועיים האחרונים וכן שהם אינם סובלים מתסמינים של המחלה כמו שיעולים וחום. 

מוקדם יותר פרסמו שלושה בתי חולים ברחבי הארץ דיווחים על כך שאנשי צוות נדבקו בנגיף. מדובר בשני אנשי צוות מבית החולים איכילוב, אשת צוות ממחלקת יולדות בבית החולים לניאדו ואחות חדר המיון בבית החולים הדסה עין כרם. בעקבות כך, גובר החשש מהידבקות של אנשי רפואה בנגיף וכניסתם לבידוד – מה שיקשה על התפקוד בבתי החולים.

מבית החולים הדסה נמסר מוקדם יותר כי "אחות חדר המיון אשר חשה ברע נמצאה חיובית לקורונה. מתחקיר מיידי עלה כי נדבקה במסיבה בה השתתפה עם מספר נדבקים נוספים. היא מטופלת במתחם למחלות מתפרצות הממוקם בנפרד ממחלקות ומבניין בית החולים ומצבה קל. במקביל מתקיימת חקירה אפידמיולוגית לזיהוי כל מי שבא במגע איתה". 

במקביל, מבית החולים לניאדו נמסר: "אשת צוות ממחלקת יולדות א' התגלתה היום כחולה בקורונה. המשמרת האחרונה בה עבדה היתה משמרת לילה בין ה8-9 למרץ. אנשי הצוות שהיו במגע איתה הוכנסו לבידוד. צוות היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים משלים ברגעים אלו את החקירה האפידמיולוגית בתוך בית החולים.דיווח עבר ללשכת הבריאות המחוזית שממשיכה את החקירה האפידמיולוגית בקהילה". 

ובבית החולים איכילוב עדכנו כי שני אנשי צוות מבית החולים נדבקו אף הם בקורונה: "מדובר באח בחדר המיון ומתאמת מחקר. שניהם בבידוד. במקביל מתקיימת חקירה אפדמיולוגית לזיהוי כל מי שבא עימם במגע".

לפי העדכון האחרון של משרד הבריאות, מניין הנדבקים בישראל עומדת כעת על 433, מתוכם 404 נמצאים במצב קל, 12 במצב בינוני ו-6 במצב קשה. הערב כאמור חלה הדרדרות במצבם של שני חולים שמצבם מוגדר קשה. ישנם 260 בני אדם שמאושפזים ועוד 18 שנמצאים בדרך לאשפוז.  


קרדיט – פורסם לראשונה