2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הזוי: עשתה בדיקת קורונה לפני 11 יום ועדיין ממתינה לתוצאות


קורונה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי הארץ, ועוד ועוד דיווחים מתקבלים מאזרחים על הכשלים בבדיקות שבוצעות לאיתור הנגיף. 

תושבת אשדוד, שחזרה לפני כשלושה שבועות מחו"ל, לא הוגדרה כמי ששבה מארץ בה קיים הנגיף ולא נדרשה להכנס לבידוד. לדבריה, לאחר שחשה ברע היא פנתה למוקד מד"א ומשרד הבריאות, שם נאמר לה כי אין צורך שתבצע את הבדיקה. 

כאשר המשיכה לחוש ברע, ובינתיים בן הזוג שלה חש אף הוא ברע, היא פנתה לקופת החולים, שם מיהרו להתקשר למד"א שאמרו כי עליה להכנס לבידוד יחד עם ילדיה, שבינתיים גם כן סבלו מחום.

"אמרו שיחזרו אלי לתאם בדיקה, אבל אף אחד לא התקשר. רק לאחר הרבה טלפונים ולחץ, הגעתי לרופאה המחוזית שאישרה ביצוע בדיקה. ב-10.3 הגיע עובד מד"א וביצע לי את הבדיקה. אמרו שיצרו איתי קשר תוך 3 ימים", מספרת התושבת לאשדוד נט.

לאחר שהימים חלפו ותשובה לא הגיעה, היא התקשרה למוקד מד"א, שם נאמר לה שמשרד הבריאות אחראי על הנושא. לאחר הרבה מאוד ניסיונות וניתוקים היא הצליחה להשיג את מוקד קורונה של משרד הבריאות, שם נאמר לה שעליה ליצור קשר עם הלשכה המחוזית באשקלון. שוב החל מסע ניסיונות לתפוס את הלשכה המחוזית, ולאחר הרבה מאוד טרטור, וחמישה ימים שכבר חלפו מאז ביצוע הבדיקה – נאמר לה שבן זוגה יצא שלילי לקורונה, אך תוצאות הבדיקה שלה טרם התקבלו. 

מאז היא מנסה לברר את תוצאות הבדיקה בכל יום, אך בכל יום אותה התשובה: אין תוצאות עדיין. "שאלתי אותם אולי איבדו את הבדיקה, שיעשו לי שוב – אבל הם טוענים שעוד בודקים. כמה זמן זה אמור לקחת? איך יכול להיות שבן זוגי קיבל תשובה ואני לא?" היא תוהה.

היום היא שוב ניסתה לקבל תשובות, אך הופתעה לשמוע שהיא נבדקה בכלל בתאריך אחר ממה שהיה בפועל. "אני לא מבינה את ההתנהלות של משרד הבריאות. אני לא יכולה לשוב למקום העבודה עד שלא יהיו תוצאות בדיקה – אנשים שהיו איתי במגע גם כן לא יודעים למה לצפות. העיקר אומרים שמקבלים תשובות תוך 24 שעות".

ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה לפניית אשדוד נט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

קרדיט – פורסם לראשונה