2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

היישובים הסרוגים בהם התגלו חולי קורונה


חדשות סרוגים28.03.20 21:24  ג' בניסן תשפ

היישובים הסרוגים בהם התגלו חולי קורונה

  (צילום: חיים גולדברג)

במשרד הבריאות מפרסמים את מספר החולים המאומתים שנדבקו בנגיף הקורונה לפי ישובים בארץ. ריכזנו את היישובים עם האחוז הדתיים לאומיים הגבוה ביותר.

הערים הגדולות שנמצאות בראש הרשימה הן ירושלים- 352, בני ברק -267, תל אביב -211. אחריהן  מודיעין ופתח תקווה עם מספרים דומים של 63 חולים אצל כל אחת.

אפרת הוא היישוב הדתי לאומי עם מספר החולים הגבוה ביותר ביהודה ושמרון ובו -46 חולים, בעיקרם בשכונת גבעת התמר ביישוב. אחריו היישוב עינב שבשומרון עם 26 חולים.

בשוהם אותרו 17, העיר מעלה אדומים – 13, אלון שבות – 9 וגבעת שמואל – 8 חולים.

ביישובים נווה דניאל, מעלה מכמש וכוכב יעקב התגלו 7 חולים, ואילו ביישוב פסגות השכן – 6 חולים, רובם בני משפחה אחת.

ביישובים הדתיים לאומיים בהם אותרו עד כה 5 חולים: עלי זהב בשומרון, שילה בבנימין  ושמעה בהר חברון.

גם לרמת הגולן הצליחה לחדור הקורונה כשביישוב אבני איתן נמצאו 4 חולים. בגבעת זאב התגלו 4 חולים ובאדם 2 חולים. ביישוב עפרה יש 3 חולים, בני זוג ועוד תושב שחזר מצרפת. מועצה מקומית קרני שומרון עם 3 חולים.

היישובים בהם 2 חולים בכל אחד: אמציה, כפר אדומים, כפר תפוח, מעגלים, מרכז שפירא, נחלים ושומריה

ובכל השאר נמצא חולה אחד: אבני חפץ, אריאל, חשמונאים, יד בנימין, יתד, כוכב השחר, מיתר, מצפה יריחו, מצפה נטופה, נוף אילון, עין הנצי"ב, עתניאל, שלומית ותקוע.

משרד הבריאות צפוי החל ממחר להעביר לרשויות המקומיות את פרטיהם של חולי הקורונה החיים בשטחן, לאחר מחאה של ראשי הרשויות, נגד החלטת המשרד שלא להעביר את המידע – בטענה של חיסיון רפואי.

יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו, שוחחו ביניהם והגיעו להסכמות להעברת המידע, בין היתר: המסלולים שבהם עברו הנדבקים, וככל הנראה גם הכתובות שלהם למעקב אחר נוהלי הבידוד.

קרדיט – פורסם לראשונה