9 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הישראלית האחרונה שנדבקה ב"ספינת הקורונה" תשוחרר; גייטס: אפשר להשתלט על הנגיף


אופטימיות זהירה: קורונה, אבל רק דברים טובים: דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתפשטות הקורונה בארץ ובעולם – אבל עם שינוי קל – רק חדשות טובות

 

9:50 – הישראלית האחרונה שנדבקה ב"ספינת הקורונה" ביפן תשוחרר מביה"ח שיבא. המרכז הרפואי שיבא בתל השומר הודיע כי שלווה דהן, אחרונת המטופלות שהייתה ב"ספינת הקורונה" ביפן, תשתחרר היום לאחר 28 ימים במתחם המבודד. ההחלטה לשחררה התקבלה לאחר שתי בדיקות שליליות שנעשו לה.


 

8:20 – ביל גייטס אופטימי ביחס לקורונה – מייסד מיקרוסופט, שהודיע בשבוע שעבר על פרישה מדירקטוריון החברה,
מעריך כי ניתן יהיה להקל בתנאי ההסדר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בתוך 6-10 שבועות. מייסד מיקרוסופט אמר למשתמשי Reddit כי "ההסגר יכול להימשך 10 שבועות. אם המדינה תעשה עבודה טובה עם ביצוע בדיקות כנדרש והשבתה נכונה, אז בתוך 6-10 שבועות יהיו צריכים להיות מעט מאוד מקרים של קורונה", אומר גייטס.

 

ביל גייטס והבת שלו ג'ניפר ביל גייטס והבת שלו ג'ניפר צילום: גטי אימג'ס

 

7:20לראשונה מתחילת ההתפרצות – אין נדבקים חדשים בקורונה בסין. הבוקר (חמישי) דיווחה סין כי לא אובחנו בה כלל חולים חדשים ביממה האחרונה,
ומספר המתים עמד על שמונה בלבד. ביממה שקדמה לה אובחנו 34 מקרים חדשים של הנגיף בלבד. אך בכולם מדובר בזרים שהגיעו מחוץ למדינה – ולא בהדבקות מקומיות שהתרחשו בתוך המדינה. 21 מהמקרים נרשמו בבירה בייג'ינג, תשעה בעיר התעשייה גואנגדונג בדרום סין, שניים בשנגחאי ועוד אחד בצפון המדינה.

 

 

סופרמרקט בווהאן סופרמרקט בווהאן צילום: EPA

 

 

קרדיט – פורסם לראשונה