29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

המאבק בקורונה: מניין הקורבנות בגרמניה טיפס ל-114


המאבק בקורונה: מניין הקורבנות בגרמניה טיפס ל-114
צילום: יואב איתיאל, עריכה: שאול אדם

הממשלה תקיים היום (שלישי) דיון נוסף בנוגע לתקנות החירום המחמירות למאבק בהתפשטות הקורונה, במסגרתן תופסק פעילות התחבורה הציבורית ותיאסר פתיחת חנויות שאינן מיועדות לממכר מזון ותרופות. זאת, בהמשך לשיחה טלפונית שקיימו חברי הממשלה אמש בנושא. מספר החולים בישראל עלה ל-1,442, בהם 29 במצב קשה, המטופלים על ידי מכונות הנשמה. עוד 40 חולים מטופלים במצב בינוני, ו-1,331 במצב קל. מניין המחלימים עלה ל-41 והם שוחררו לבתיהם. החולים כוללים בין היתר פג בן חודשיים שנמצא חיובי לנגיף בבית החולים שערי צדק וכן 65 חסידי חב"ד שהגיעו מארצות הברית ושוכנו במלון דן בירושלים ולאחר מכן הועבר לבית החולים שמואל הרופא.

הנגיף מוסיף להתפשט ברחבי העולם, עם יותר מ-300 אלף נדבקים עד כה. בארצות הברית, הנשיא דונלד טראמפ אמר כי לא יאפשר לקורונה להפוך לבעיה כלכלית ארוכת-טווח. בסין אותרו 78 מקרי הידבקות חדשים, כשמרביתם הגיעו מחוץ למדינה. בתאילנד, אוסטרליה ומקסיקו נרשמה עלייה במספר הקורבנות.

כמו כן, משרד הבריאות השיק אפליקציה לבדיקת שהייה בקרבת חולי הקורונה, המבוססת על איכון שב"כ. במקביל, המשרד ממשיך לפרסם מסלולים נוספים של חולי הקורונה בישראל. לרשימת המקומות המלאה לחצו כאן.

08:36 – צה"ל יפתח ביממה הקרובה שלושה מתחמי בידוד חדשים

בצה"ל נערכים להפעיל ביממה הקרובה שלושה מתקנים נוספים לקליטת חיילים מבודדים וחולי קורונה בקריית שמונה, ובמתחמים הצבאיים בית פלדמן ובית גולמינץ – כך אומר גורם באכ"א. זאת, בנוסף שני מתקנים הפועלים כעת בגבעת אולגה ובכפר הנופש אשקלון.

08:34 – טייוואן: מניין הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ל-215

ממשלת טייוואן הודיעה הבוקר על 20 מקרי הידבקות נוספים בנגיף הקורונה. עם אבחון המקרים החדשים, עלה מניין הנדבקים במדינה ל-215 בני אדם. בהודעה הממשלה נמסר כי כל המקרים החדשים הם חולים שחזרו מבריטניה, אירלנד, טורקיה ואינדונזיה.

07:51 – גרמניה: מניין הקורבנות מנגיף הקורונה עלה ל-114

28 בני אדם נוספים מתו לאחר שחלו בנגיף הקורונה בגרמניה, מה שהעלה את מניין הקורבנות במדינה ל-114 – כך מסר הבוקר המכון למחלות זיהומיות במדינה. עוד נמסר כי מניין הנדבקים בנגיף עלה ב-4,764 מקרים חדשים, ל-27,436 בסך הכל.

07:36 – סין: הסגר על חוביי יוסר החל ממחר

רשויות הבריאות של מחוז חוביי הודיעו כי כל הגבלות התנועה שהוטלו על תושביו כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה יוסרו החל ממחר לקראת חזרה לשגרה. זאת, להוציא את בירת המחוז, ווהאן – מוקד התפרצות המחלה, שם יישארו האיסורים בתוקף עד ל-8 באפריל.

05:57 – אוסטרליה: מניין הקורבנות מנגיף הקורונה עלה לשמונה

משרד הבריאות של אוסטרליה מסר כי אישה בשנות ה-70 לחייה הפכה לקורבן השמיני של נגיף הקורונה במדינה. האישה הייתה אחת משלושת המאובחנים הראשונים לקורונה ששהו על סיפון ה"רובי פרינסס". עד כה אובחנו 133 מקרי הידבקות בקרב יורדי הספינה.

05:18 – תאילנד: מניין קורבנות הקורונה עלה לארבעה

משרד הבריאות של תאילנד הודיע על עלייה נוספת במקרי הקורונה – שני מתים ו-106 נדבקים. מספר המתים הכולל הגיע לארבעה, והנדבקים ל-827.

04:30 – הפיליפינים: 39 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה

משרד הבריאות של הפיליפינים מסר כי מספר מקרי הקורונה במדינה מטפס ל-501, עלייה של 39 נדבקים מאתמול. 33 בני אדם מתו עד כה מהנגיף, ו-19 החלימו ממנו.

03:43 – דרום קוריאה: 76 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה

76 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה בקוריאה הדרומית – כך דווח בסוכנות הידיעות המקומית יונהאפ. מספר המקרים הכולל במדינה עלה ל-9,037.

03:32 – מקסיקו: מניין קורבנות הקורונה עלה לארבעה

משרד הבריאות של מקסיקו הודיע על שני מתים ו-53 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. במדינה מתו ארבעה בני אדם עד כה ונדבקו 367.

03:21 – ארה"ב: אולימפיאדת טוקיו צריכה להידחות בשל הקורונה

הוועדה האולימפית והפראלימפית של ארצות הברית מסרה את חוות דעתה, לפיה אולימפיאדת טוקיו, העתידה להיערך בחודש יולי, צריכה להידחות בשל משבר הקורונה. בזאת היא מצטרפת לוועדות המקבילות של קנדה ואוסטרליה, שאמרו כי לא ישלחו את מועמדיהן לאולימפיאדה אם לא תידחה. לפי דיווח בעיתון יפני, ראש הממשלה שינזו אבה צפוי לנהל היום שיחה עם ראש הוועד האולימפי, בנושא דחיית האולימפיאדה בשנה.

02:55 – סין: 78 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה

משרד הבריאות של סין מסר כי אותרו 78 מקרים חדשים של נדבקים בקורונה. עוד נאמר כי 74 מתוכם נבעו משהייה מחוץ למדינה. מספר החולים המצטבר בסין הוא 81,171, ועל פי המשרד כ-90% מהם כבר החלימו.

02:02 – ארה"ב: מלניה טראמפ נבדקה ויצאה שלילית לקורונה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי הגברת הראשונה, מלניה טראמפ, נבדקה ויצאה שלילית לנגיף הקורונה. הנשיא טראמפ עצמו נבדק בשבוע שעבר ולא נמצא כנשא הנגיף.

01:15 – טראמפ: לא נאפשר לקורונה להפוך לבעיה כלכלית

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הצהיר כי לא יאפשר לנגיף הקורונה להפוך לבעיה כלכלית ארוכת טווח. לדברי טראמפ: "המדינה תיפתח בקרוב, זה לא יהיה עניין של חודשים".

22:48 – המדינה ביקשה לבטל את האיסור על איכונים סלולריים

המדינה ביקשה מבג"ץ לבטל את הצו שאוסר על המשטרה להשתמש באיכונים סלולריים כדי לאכוף את חובת הבידוד. זאת, כיוון שמשרד הבריאות רואה חשיבות רבה בקיומה של פעילות פיקוח זו, כחלק ממכלול טיפול המדינה במגפת הקורונה, בפרט לנוכח קיומן של הפרות נרחבות, הן של צו הבידוד והן של הגבלות הפעילות החדשות, ולנוכח התפשטות המחלה בקצב של כ-150 חולים חדשים מידי יום.

היועמ"ש אישר את נוהל המשטרה ליישום תקנות נתוני המיקום, והנוהל אושר גם על ידי גורמי משרד הבריאות. כמו כן, המדינה הגישה לבג"ץ הודעה משלימה, הנוגעת לתקנות האחרות שנתקפו בעתירה, הנוגעות להסמכת שב"כ לאתר אנשים שבאו במגע עם חולים בקורונה.

22:44 – ג'ונסון: "על אזרחי בריטניה להישאר בבתים מהערב"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי על אזרחי המדינה להישאר בבתים החל מהערב, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה במדינה. "אנו נעצור את כל ההתכנסויות של יותר משני אנשים בציבור – למעט האנשים הקרובים ביותר", הדגיש ג'ונסון. עוד החליט ראש ממשלת בריטניה על איסור לקיים חתונות והתקהלויות גדולות, וקבע כי חנויות וגני שעשועים ייסגרו. עוד הוסיף כי "אנו נשמור על ההגבלות הללו בבדיקה מתמדת".

21:14 – מספר הנדבקים בישראל עלה ל-1,442

משרד הבריאות הודיע כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-1,442. מדובר בעלייה של 204 חולים. 29 מהם במצב קשה, והם מטופלים על ידי מכונות הנשמה. עוד 40 חולים מטופלים במצב בינוני, ו-1,331 במצב קל. מניין המחלימים עלה ל-41 והם שוחררו לבתיהם.

21:05 – שוחררו 4 מטופלים שחלו בקורונה מביה"ח שערי צדק

ארבעה מטופלים שוחררו ממחלקת כתר המבודדת בשערי צדק לאחר שחלו בנגיף הקורונה. השניים הועברו להמשך טיפול בשמואל הרופא, אחד הועבר לבידוד במלון דן, ומטופלת נוספת שוחררה להמשך בידוד בביתה. כולם במצב קל.קרדיט – פורסם לראשונה