30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

המניות הסיניות ממשיכות לעלות ואיתן עולה גם הסיכוןבחודש האחרון מניית 
ALIBABA GROUP
0%ALIBABA GROUPסגירה:0

פתיחה:0

גבוה:0

נמוך:0

מחזור:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
עלתה ביותר בכ-25%, רק לאחר שחרור הדוחות המניה עלתה בכ-8%, זאת למרות שהחברה פספסה את התחזיות בשורה העליונה. ענקית המסחר הסינית דיווחה על הכנסות מסגמנט הענן שעמדו על 2.9 מיליארד דולר – 10% מסך ההכנסות ו-4% מעל לרבעון המקביל. החברה הצליחה להגדיל את הפתח אל מחוץ לתחום הקמעונאות וסין וזה בדיוק מה שהשוק רצה לראות. עליבאבא היא לא החברה הסינית היחידה שראתה עליות משמעותיות בזמן האחרון – כך גם ב-
JD.COM
+1.36%JD.COMסגירה:0

פתיחה:52.87

גבוה:53.03

נמוך:51.68

מחזור:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
ו- 
TENCENT HOLDINGS
0%TENCENT HOLDINGSסגירה:0

פתיחה:0

גבוה:0

נמוך:0

מחזור:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
 . 


בנוסף לביצועי החברות, מה שהניע את העליות במניות היה הציפייה של המשקיעים לכך שהממשל בסין יחל להקל במדיניות הקורונה הנוקשה שלו. הנתונים הכלכליים בסין במצב לא טוב והמשק פשוט לא יכול לחזור לתפקוד נורמלי עם כל הסגרים וההגבלות – כל אלו הפיחו תקווה במשקיעים כי הממשל יתעשת על עצמו ויעזוב את הצעדיים הקיצוניים בהם הוא נוקט. הבעיה היא שגם הממשל וגם הקורונה עצמה לא משתפים פעולה – היום דווח בסין על מספר נדבקי הקורונה היומיים הגדול ביותר מאז התפרצות המגיפה בתחילת 2020 והסגרים רק חוזרים לכותרות.


מארק האפלי, בכיר ב-UBS, אמר במכתב כי "פתיחה משמעותית, אשר אנחנו מגדירים כהפסקה סופית של הסגרים המידיים והגבלות נוספות יקחו חלק ברבעון השלישי של 2023". הרבעון המדובר מאוד רחוק וכנראה שהתמונה מבחינת מצב המניות עוד תשתנה לא מעט עד אז. בינתיים המשקיעים מעדיפים להשאר אופטימיים והמניה של עליבאבא בבורסה בהונג קונג עלתה היום ב-1.3% נוספים. 


למרות העליות בחודש האחרון, יש לזכור כי המצב של המניות הסיניות מתחילת השנה לא מזהיר בלשון המעטה. עליבאבא איבדה מתחילת השנה 35%, JD ירדה ב-25% וטנסנט נפלה ב-38%. עם החורף הקרוב והעלייה בחולי הקורונה בסין קשה שלא לראות את המניות משנות את המסלול שלהן בטווח הקצר וחוזרות לירידות שראינו עד תחילת החודש האחרון. יש גם לזכור את בחירתו של נשיא סין – שי ג'ינפינג, לכהונה שלישית. הנשיא המכהן לא שש לחשוף את סין אל העולם המערבי, בעיקר בפן הכלכלי. הכהונה הממושכת של שי הובילה לתחזיות שליליות בכל הנוגע להמשך צמיחתה של סין והתקדמותה אל עבר הגלובליזציה. שי כמובן גם תומך גדול במדיניות האפס קורונה של המדינה ולא נראה שהוא מתכוון לשנות כיוון בקרוב.

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – פורסם לראשונה