30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

המספר ממשיך לעלות: 277 חולי קורונה בישראל


מספר חולי הקורונה ממשיך לטפס. נכון לשעה 20:00 הערב (ב') הודיע משרד הבריאות כי בישראל ישנם 277 חולים מאומתים בנגיף. מדובר בעלייה של 29 חולים מאז הבוקר, והמספרים ממשיכים לעלות במהירות.

בתוך כך, במשרד ראש הממשלה נמשכים במהלך כל היום הדיונים על החרפת הצעדים והמשך ההתמודדות עם התפשטות הקורונה. במשרד הבריאות דורשים להשבית באופן מוחלט את המשק, כדי למנוע כמה שיותר מגע בין בני אדם, אך במשרד האוצר מתנגדים בתוקף.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר מוקדם יותר ל-ynet: "אנחנו מתכננים לפעול בפיקוח מוגבר על אוכלוסייה מעל גיל 70, שהיא בסיכון. ייתכן שנבקש מאנשים פחות לצאת מהבית אלא לסידורים הכרחיים. בממשלה שוקלים סגר על כלל האזרחים ואם זה יקרה אז כל שכבות הגיל יתבקשו להישאר בביתם עד שייאמר אחרת".

הקורונה בישראל. אילוסטרציה

הקורונה בישראל. אילוסטרציהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הכלכלה, אלי כהן, הסביר בראיון לחדשות 12 כי השבתה מוחלטת של המשק הינה צעד שעלותו צפויה להיות עשרות מילארדי שקלים, וזינוק חד באבטלה בישראל. 

נכון להערב מסתמן כי לא יוחלט על מצב חירום מלא והשבתת המשק לגמרי, אלא יבוצע "דילול" של העובדים במגזר הציבורי והפרטי, עד רמת השארת 30 אחוזים מכמות העובדים בלבד, בכל מקום עבודה. בנוסף, נשקל צמצום של קווי התחבורה הציבורית וקווי הרכבת, זאת לצד ההמלצה של משרד הבריאות להימנע כליל מנסיעה בתחבורה הציבורית.

קרדיט – פורסם לראשונה