30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

המפה חושפת: כך התפשט נגיף הקורונה בעולם
כ-600 אלף נדבקים בכ-200 מדינות: וירוס הקורונה ממשיך להתפשט בעולם, כשהמובילה במספר הנדבקים היא ארה"ב עם 102,636. אחריה איטליה עם 86,498 ורק אז סין בה התפרץ הנגיף עם 81,934 נדבקים. מספר המתים העולמי עומד על יותר מ-27 אלף בני אדם. התפשטות נגיף הקורונה, תמונת מצב עולמית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעוד שהתפרצות הנגיף גורמת לדאגה ציבורית בכל רחבי העולם, רוב האנשים שחלו בקורונה נמצאים במצב קל, ורק אחוז קטן מהם באופן יחסי חלו באופן קשה. אנשים מבוגרים יותר ואלה בעלי מחלות רקע, כמו בעיות לב או מחלת ריאות, הם אלה שנמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות באופן קשה.

מספר הנבדקים הגבוה ביותר נכון לעת הזו נרשם כאמור בארה"ב, והוא ממשיך לעלות ללא הפסקה. יותר מ-100 אלף נדבקו, וכ-1,700 מתו מאז שהתפרץ שם הנגיף. מדינת ניו יורק נחשבת למוקד ממנו התפשט הנגיף לשאר ארה"ב, בה הווירוס לא פסח על אף מדינה. 


חיילים ושוטרים בודקים את יוצאי התחנה המרכזית

חיילים ושוטרים בודקים את יוצאי התחנה המרכזית | צילום:
AP


בעקבות כך, חתם הנשיא טראמפ אתמול על תכנית סיוע למשק הכלכלי על סך 2 טריליון דולר – מדובר בחבילת הסיוע הכלכלית הגדולה ביותר בהסיטוריה של ארה"ב.

כשמתמקדים באירופה, איטליה נחשבת למקור התפרצות הנגיף, ובבדיקה של מקורות ההדבקה ברחבי היבשת נמצא כי לרוב מדובר בהתפשטות שהגיעה ממדינת המגף. באיטליה מספר המתים עומד על 9,134 מתוך 86,498 הנדבקים במדינה. גם בספרד, שבה חלה התפרצות מיד אחרי איטליה, מניין הנדבקים גבוה ועומד על 65,719 ו-5,138 מקרי מוות.

בגרמניה נדבקו 42,288 בני אדם, אך רק 288 בני אדם מתו. בצרפת, לעומת זאת, מספר מקרי מוות באופן יחסי לנדבקים הרבה יותר גבוה, ומתוך 32,964 בני אדם שנדבקו, 1,995 מתו כתוצאה מהקורונה. בבריטניה 14,579 אנשים נדבקו ו-759 מתו. אפילו רה"מ בריטניה ג'ונסון נדבק בנגיף, וכך גם שר הבריאות במדינה. 


הקורונה מכה באיטליה

הקורונה מכה באיטליה | צילום:
ALBERTO PIZZOLI, AFP


ביבשת אסיה, שם התפרץ הנגיף בווהאן שבסין, ההדבקה ממשיכה להתרחש בקלות יחסית וישנו קושי לבלום את הנגיף. באסיה אחוזי התמותה עומדים כעת על אחוז בודד. ועדיין, קשה להעריך את מימדי ההתפשטות של הנגיף, משום שלא כל האנשים נבדקו וישנו שוני בין המדינות השונות במדיניות הבדיקות.  

אחת המדינות המרכזיות באסיה בה התפרץ הנגיף, מלבד סין, היא אירן. ברפבוליקה ישנם 144 מקרי מוות חדשים ביממה האחרונה, כשבסך הכל 32,332 אנשים במדינה נדבקו ו-2,378 מתו. בעקבות כך הכריזו על מעין סגר במדינה בשבוע הקרוב. 

 


קרדיט – פורסם לראשונה