30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הקורונה באיטליה: 250 בני אדם מתו מהנגיף במהלך היממה האחרונה


נשיא ארה״ב, דונלד טראמפ, מסר הערב (שישי) הצהרה לאומה בה הכריז על מצב חירום לאומי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בנוסף אמר כי ״נפסיק את הכניסה מאירופה מיום רביעי למשך חודש״.

בתום הצהרתו של טראמפ, דווח כי נרשמו עליות שערים במדדים המובילים בבורסות בניו יורק, זאת לאחר הקריסה הכלכלית שהתרחשה במהלך השבועות האחרונים בשל התפשטות המגיפה. מדד דאו ג'ונס זינק ביותר מ-9%, וכך גם שער הנאסד"ק שהתחזק בצורה דומה. 

בינתיים באירופה, דווח על ידי הרשויות באיטליה כי 250 בני אדם מתו מהנגיף במהלך היממה האחרונה, מספר שיא של קורבנות עד כה. בכך עולה מניין המתים במדינה ל-1,266. כמן כן נרשמו 2,116 מקרי הידבקות חדשים.

התושבים בארץ המגף נמצאים בעוצר מתמשך, כאשר הרשויות שם החליטו על שביתה כללית במשק, בעקבות האצת ההתפשטות ברחבי המדינה. למרות זאת, פורסם ברשתות החברתיות סרטון מרגש של כמה מתושבי העיר סיינה שבטוסקנה, שהחליטו לפצוח בשירה משותפת מחלונות הבתים.

מוקדם יותר, דווח באמצעי התקשורת בברזיל כי הנשיא, ז'איר בולסונרו, נדבק בנגיף הקורונה. זמן קצר לאחר מכן, פרסם הנשיא ציוץ בחשבון הטוויטר שלו, בו הכחיש את השמועות וכתב כי ״אל תאמינו לפייק ניוז של התקשורת, הם אלה שצריכים אתכם״.

על פי הדיווחים, הנשיא נבדק בחשד שנדבק בנגיף, לאחר שדוברו אובחן כחיובי לווירוס. מצבו של בולסונרו מדאיג רבים בעולם, בין השאר משום שביום שבת האחרון הוא נפגש עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בפלורידה. הדובר שהתגלה מאוחר יותר כחולה בנגיף נכח גם הוא בפגישה, ואף בא במגע עם הנשיא האמריקאי. הוא אובחן כחולה לאחר ששב לברזיל מהביקור בארה"ב. בנוסף, הנשיא טראמפ צפוי להכריז היום על מצב חירום לאומי.

במקביל, נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי העולם ולגבות קורבנות, במיוחד ביבשת אירופה, שהוכרה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמוקד החדש של התפשטות המגיפה. מחוז לומברדיה שבאיטליה דווח על 146 קורבנות חדשים, וביוון מניין הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ל-190. בנוסף, מוזיאון הלובר בפריז, בירת צרפת, נסגר החל מהערב ועד להודעה חדשה.

קרדיט – פורסם לראשונה