6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הקורונה בישראל: שופט נדבק בקורונה; 25 שופטים נוספים נמצאים בבידוד


דוברות מערכת בתי המשפט הודיעה היום (רביעי) כי שופט בית המשפט השלום בראשון לציון, השופט מרדכי פירר, אובחן כחולה קורונה. עם זאת, בימים האחרונים היה השופט בבידוד.

נתניהו הכריז על השבתת מרבית המשק הישראלי // צילום: קונטקט

על פי הדיווח, השופט נחשף לחולה מאומת בשבוע שעבר, יום שלישי 10.3.20 ונכנס לבידוד כשלושה ימים לאחר מכן בשעות אחר הצהריים המאוחרות, לאחר קבלת ההודעה כי היה במגע עם חולה מאומת. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כל מי ששהה עם השופט בדיונים באולם ב-11 במרץ וב-12 במרץ נכנסו לבידוד, כמו גם השופטים, העובדים והגורמים אשר באו במגע עימו.

ב-11 במרץ היה דיון בו נכחו ראש עיריית ראשל"צ, שני סגני ראש העירייה דובר העירייה ראש מטה ראש העירייה ויועצים משפטיים של חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים. מעיריית ראשון לציון נמסר כי "בעיצומו של דיון בעתירת משפחות הקשישים מהמרכז הגריאטרי "מלבן" בראשון לציון נגד הכוונה לפנות את הקשישים ולהפוך את המקום למרכז לחולי קורונה קלים, נודע כי השופט מוטי פירר שדן בעתירת העיריה באותו נושא לפני כשבוע חלה בקורונה ונכנס לבידוד".

ראש עיריית ראשל"צ נכנס לבידוד // צילום: גדעון מרקוביץ'

"בעקבות ההודעה – כל מי שנכח באותו דיון באולם,כמו גם ראש העיריה, רז קינסטליך, שנערך נבעוד מועד לאפשרות כזאת – עם מערכות שליטה מרחוק, נכנס מיידית לבידוד. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ראש העיריה ישהה למשך שבוע בבידוד, משם ימשיך לנהל את כל ענייני העיר".

עוד בנושא:

ראש העיריה, רז קינסטליך אמר כי "ברגע שעודכנתי על ידי נציגי משרד הבריאות כי השופט בדיון שבו השתתפתי חלה בקורונה, נכנסתי לבידוד. כך צריך לנהוג כל מי ששוהה במחיצת מי שחשוד כחולה קורונה, על מנת שנוכל להיאבק בנגיף. ממקום הבידוד שלי אוכל להמשיך להתעדכן בנעשה ולנהל את ענייני העיר – בזכות מערכות מתקדמות שהותקנו בעבורי. אני מאחל בריאות מלאה לשופט ולכל מי שנחשף לנגיף".

בנוסף, בעקבות דיון בבית משפט שבו נחשפו שלושה עובדי משרד הבריאותלשופט שאובחן כחולה בקורונה- העובדים יכנסו לבידוד. מבין העובדים שנחשפו נמצא גם סגן ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר אודי קלינר יחד עם עוד שני עובדי משרד הבריאות שיכנסו לבידוד .כמו כן, במשרד מדגישים כי עו״ד אורי שוורץ היועמ״ש של המשרד לא היה בדיונים ולא נחשף, לכן ממשיך פעילות כסדרה.

במקרה נוסף, המזכירה של המדור הפלילי בבית המשפט השלום בבאר שבע אובחנה גם היא כחולת קורונה. בית המשפט נערך בהתאם ובמשרד הבריאות נפתחה חקירה רפואית.

חירום בבתי המשפט // צילום: אורן בן חקון

במערכת בתי המשפט הדגישו כי הם ממשיכים לפעול בהתאם להודעת מנהל בתי המשפט השופט ד"ר יגאל מרזל בדבר סדרי דין במצב חירום מיוחד והנחיות משרד הבריאות.

במקביל, המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל נמשך. עד כה המשטרה פתחה ב-86 תיקי חקירה נגד מפרי בידוד. בנוסף נפתחו 12 חקירות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב (Fake news), וכן הוצאו צווי סגירה ל-4 עסקים שהפרו את ההנחיות, בהם אולמות אירועים וחדר כושר.

הלילה נעצר חשוד ועוכבו 3 נוספים לאחר שארגנו בבית שמש חתונה רבת משתתפים בניגוד להנחיות. בשעה הקרובה יוגש כתב אישום ראשון נגד חשוד שהפר את הנחיות הבידוד, זאת לאחר שנתפס שלוש פעמים על ידי השוטרים. 

בהכנת הידיעה השתתף גדי גולן

קרדיט – פורסם לראשונה