6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הקורונה בישראל: 705 חולים – תשעה במצב קשה, שתיים במצב אנוש


עלייה במספר החולים קשה בקורונה בישראל. החמרה חלה היום (ו')  במצבו של חולה בן 57 המאושפז בהדסה עין כרם, מצבו כעת מוגדר קשה והוא נמצא בהכרה. בכך עלה מניין החולים קשה לתשעה, מספר החולות אנוש עומד על שניים ומספר החולים הכללי – 705.

 

התפרצות הקורונה
– סיקור נרחב ב-ynet

 מיום שני: צמצום בתנועת הרכבות

הממשלה אישרה בלילה את התקנות לשעת חירום: המדריך להגבלות החדשות,
המסמך המלא

מתחילת החודש: 540 אלף מובטלים חדשים נוספו

23 ישראלים עדיין תקועים בפרו: "התעלמו מאיתנו"

סגר בקליפורניה, יום שני ללא נדבקים בסין

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום?בבית החולים הדסה עין כרם מאושפזת אישה בת 89 במצב אנוש לאחר שפונתה מבית אבנות נופים בירושלים.

בבית החולים וולפסון מאושפזת במצב אנוש קשישה בת 91 שסובלת ממחלות רקע. כמו כן, בוולפסון מאושפזים במצב קשה גם אישה בת 67 עם מחלות רקע וגבר בן 45 ללא מחלות רקע.

בבית חולים רמב"ם מאושפז במצב קשה חולה בן 70 עם מחלות רקע.

בתל השומר מאושפז במצב קשה גבר בן 76 עם מחלות רקע.

בבית החולים מאיר מאושפז במצב קשה גבר בן 75 עם מחלות רקע.

באיכילוב מאושפז במצב קשה גבר בן 60 עם מחלות רקע.

בשערי צדק מאושפז במצב קשה חולה בן 88 שנדבק בבית אבות נופים בירושלים.

 

הקמה של מחלקה חדשה לטיפול בחולי קורונה בבית חולים איכילוב בתל אביב (צילום: שאול גולן)

המחלקה לחולי קורונה באיכילוב(צילום: שאול גולן)

 

רף חדש – חולי הקורונה בישראל

 

רופא ממרפאת העיניים בהדסה עין כרם שנכנס לבידוד כמספר ימים לאחר מסיבת פורים, נמצא כסובל מהנגיף. בית החולים איתר את כל מי שבא עמו במגע מטופלים וצוות וכולם הושמו בבידוד.

 

שולחנה הריק של מרים פרץ, אימם של אוריאל ואלירז ז"ל שנפלו בעת שירותם בצה"ל

 

בין החולים החדשים ישנו גם חייל חובה בצה"ל, ה-11 במספר עד כה בצבא שנדבק במחלה. מצבו מוגדר קל. חולה נוסף הוא משרת קבע בן 24 וגם מצבו מוגדר קל.

 

בבית החולום רמב"ם בחיפה מקימים מחלקה שנייה לקליטת חולי קורונה. המחלקה מוקמת בבניין מאייר, בו פועלת המחלקה הראשונה. מדובר בבניין הניצב בפאתי בית החולים והופרד מהקמפוס המרכזי. למתחם וכניסה נפרדת. המחלקה, "כתר ב'", תהיה מבוססת על אחיות ורופאים ממחלקה פנימית א', בתגבור מתנדבים.

 

רמב

הקמת המחלקה לחולי קורונה ברמב"ם(צילום: ד"ר מיקי הלברטל)

 

במקביל, בבית החולים פוריה בטבריה עדכנו הבוקר כי רופא במחלקה האורתופדית התגלה כנושא את הנגיף, כמה ימים אחרי שדווח על הידבקות של אחות בבית החולים. עוד נמסר כי הרופא כבר נמצא בבידוד ביתי. בבית החולים הוחלט על נקיטת הצעדים הבאים: בידוד צוות המחלקה, 38 אנשי צוות ייכנסו לבידוד ביתי. המחלקה האורטופדית תיסגר ולא ייקלטו חולים חדשים, חולים שנמצאים במחלקה יטופלו על ידי צוות אחר.

 

שגרת החיים בצל הקורונה    (צילום: רועי עידן, בראל אפרים, אביהו שפירא, גלעד כהן )

כמו כן, 16 אנשי צוות ממחלקת ילדים במרכז הרפואי העמק בעפולה הושמו בבידוד, לאחר שנחשפו לחולה קורונה. מבית החולים נמסר כי החולה הוא אב שליווה את בנו שאושפז בבית החולים. בהעמק 9 חולי קורונה במחלקה יעודית, בהם 2 במצב בינוני ו-7 במצב קל.

 

מנכ"ל איכילוב פרופ' רוני גמזו אמר הבוקר לאולפן ynet כי בבית החולים מאושפזים יותר מ-20 חולי קורונה, אחד מהם מונשם במצב קשה. "אנחנו נערכים לחולים בינוניים, קשים ומונשמים שיגיעו בשבוע הקרוב", אמר פרופ' גמזו. "אני מניח שכמותם תגיע לעשרות ויהיו גם חולים מונשמים בכמות יותר גדולה. כל הצוות ממוגן בכל אמצעי המיגון, אבל צריך לזכור שאנחנו בתחילת המערכה, יש לנו אמצעי מיגון אבל צריך לשמור אותם לשלב שבו נטפל בהמון חולים מורכבים וקשים. בית החולים נמצא בתפוסה קצת יותר נמוכה בגלל האירוע. מה שחשוב זה לשמור על אנשי הצוות".

 

ש

מפת הקורונה

 

תחבורה ציבורית בתקופת משבר הקורונה

 

בתוך כך החליטה הממשלה לצמצם את העבודה במשרדיה.
המשרדים השונים יצטרכו לבחור כ-30% מהעובדים שיוגדרו כחיוניים כשהיתר יוצאו לחופשה. מי שהוחרגו מהדרישה הזו הם המשרדים החיוניים לטיפול במשבר כמו משרד הבריאות, משרד הביטחון וגופים ממשלתיים נוספים.

פורסם לראשונה 20/03/2020 15:03

 

קרדיט – פורסם לראשונה