2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

הקרב בוטל בגלל קורונה: אבל הנאחס הרבה יותר מזה


הקרב בוטל בגלל קורונה: אבל הנאחס הרבה יותר מזה

  פרגסון מימין ונומורגדוב (צילומסך יוטיוב)

על פניו אירוע שגרתי, כשאירועי תרבות וספורט ברחבי העולם מתבטלים בשל התפרצות נגיף הקורונה: אלוף העולם במשקל קל, בזירת ה- UFC, זירת קרבות של לחימה משולבת היוקרתית בעולם – הודיע כי לא יתייצב לקרב על החגורה, בניו יורק, שמתוכנן ב-18 באפריל.

הקרב על האליפות היה מול טוני פרגסון, אמריקני ממוצא מקסיקני – בחור מופרע שנלחם כמו חתול ובעל יכולת ספיגת מהלומות גבוה במיוחד, שתמיד מפתיע את יריביו במהלכים מוטרפים.

עוד באותו נושא

עבדים היינו בברזיל: מדוע הקפוארה תפסה בישראל?

חביב נורמגומדוב – קוביית שרירים וטכניקה בלתי מנוצחת, מחבל דגסטן ברוסיה, התפרסם בעיקר לאחר ניצחונו על קונור מקרגור – הילד הרע, המוכשר והמפורסם ביותר של ה-UFC. לאחר הרבה תקריות והשמצות בין השניים, נומורגדוב ניצח בזירה בקרב ידוע לשמצה שגרר קנסות לאחר שהאגרופים ניתכו לא רק בזירה.

אבל הפעם הסיפור הרבה מעבר לקרב שבוטל, כי באוקטון – זירת הUFC כבר מזמן רצו לראות קרב בין חביב לנומורגדוב, אך המפגשים בין השניים בוטלו זו הפעם החמישית!

בארבעת הפעמים האחרונות, כל פעם אחד מהם נפצע. פעם אחת זה קרה ממש לפני הקרב, עד שכבר הקרב זכה לכינוי "המקולל בהיסטוריה".

מבחינת אוהדי ה-UFC האליפות של נומורגדוב אינה שלמה, עד שהוא לא משלים את הקרב עם פרגסון, ואולי יהיה זה פרגסון שיזכה דווקא בחגורה. בכל אופן המזל הרע, לא מאפשר הכרעה, בזירה הזאת כבר בפעם החמישית! כשלכול קרב כזה נערכים שבועות, ולפעמים גם חודשים מראש.

זירת ה-UFC, היא זירה של לחימה משולבת, שם לוחמים נפגשים ממיטב סגנונות אמנויות הלחימה. קרבות הלחימה המשולבת החלו בהתייצבות בזירה של לוחמים שונים עם שיטות ותורות לחימה שונות, לאט לאט חלחלה ההבנה שבשביל להילחם בזירה כזו נדרשים הלוחמים לאמץ להם מגוון סגנונות והם צריכים להיות בקיאים גם בלחימה על הקרקע, גם בעבודת ידיים ורגליים. או אם תרצו: ביבשה באוויר ובים.

לאחר מכן לקרבות נוספו סיבובים וחוקים שונים, כדי לשמור על הלוחמים וכדי ליצור עניין בקרבות. מרוצת הזמן הם הפכו כמיטב המסורת האמריקאית לבעלי שואו, מעבר לקרב עצמו, כשהלוחמים מגיעים להצטלם זה לצד זה במהלך השקילה לקראת הקרב – וראיונות לפני הקרב, כדי לצבור קהל ופופולריות, ששווים כמובן כסף רב.

ולהתבלט על פני זירות האגרוף הקלאסיות, והWWE זירת ההיאבקות המבוימת בארה"ב, שם נקבעים המנצחים והמפסידים מראש ואפילו כוראוגרפיה ללחימה עצמה.

קרדיט – פורסם לראשונה