6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

התפשטות הקורונה: חשש לעשרות מקרי הידבקות ברחבי הארץ


התפשטות הקורונה: חשש לעשרות מקרי הידבקות נוספים ברחבי הארץ
צילום: רויטרס, עריכה: שאול אדם

התפשטות נגיף הקורונה בישראל ממשיכה להתרחב גם היום (שישי) עם עלייה של 34 חולים תוך יממה, ומניין הנדבקים עלה ל-143 בני אדם. בין הנדבקים שלושה במצב קשה, ששניים מהם מאושפזים בבית החולים שיבא וחולה נוסף באיכילוב. 132 נוספים באורח קל ושמונה בינוני. כמו כן, קיים חשש לעשות מקרי הידבקות נוספים ברחבי הארץ. במסגרת המאבק בנגיף, במשרדי הממשלה בוחנים צעדים נוספים הכוללים צמצום משמעותי של הפעילות במשק. בין המגבלות שנשקלות סגירת מקומות עבודה, ביטול התחבורה הציבורית והשבתת גני הילדים.

גם ברחבי העולם עדיין נאבקים בנגיף. בארצות הברית הכריז הנשיא דונלד טראמפ על מצב חירום שכולל סיוע כלכלי בסך 50 מיליארד דולרים, וראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס צפוי להודיע על צעד דומה. באיטליה, על אף הסגר הכלל-ארצי, נרשם שיא יומי במספר הקורבנות, כשתוך יממה איבדו את חייהם 250 חולים. במקביל, בצרפת, גרמניה מספר הנדבקים מוסיף לעלות.

1:40 – מאוריטניה: אדם ראשון אובחן כחולה בנגיף הקורונה

אדם ראשון נדבק בנגיף הקורונה במאוריטניה שבצפון מערב יבשת אפריקה – כך נמסר ממשרד הבריאות של המדינה.

1:00 – הקורונה ממשיך להתפשט גם באפריקה; מקרה ראשון באסווטיני

מקרה הידבקות ראשון בנגיף הקורונה אובחן הלילה במדינה אסווטיני שבחלקה הדרומי של יבשת אפריקה – כך לפי משרד הבריאות של המדינה. החולה, אישה בת 33, חזרה מטיול בארצות הברית לפני כשבועיים, והיא כרגע שוהה בבידוד.

23:30 – חמישה חיילים בבסיס ברמת הגולן סובלים מסימני שפעת

חמישה חיילים שנמצאים בבסיס ברמת הגולן סובלים מסימני שפעת, לשניים מהם יש תסמיני חום – כך נודע הערב לוואלה! NEWS. דובר צה"ל מסר בתגובה כי "הם נמצאים בבידוד בבסיס וכמובן מקבלים טיפול רפואי. בגלל מזג האוויר הסוער, הוחלט לא להחזיר אותם הביתה הערב. בכל מקרה, המפקדים דיברו עם המשפחות ועדכנו אותם בפרטים".

22:30 – ארה"ב: עליות שערים בוול סטריט לאחר הכרזת טראמפ

עליות שערים חדות נרשמו בוול סטריט. מדדי הדאו ג'ונס והנאסד"ק עלו ביותר מ-9%, לאחר נפילות בימים האחרונים. זאת לאחר שנשיא ארצות הברית הכריז על מצב חירום לאומי בשל התפרצות נגיף הקורונה.

22:17 – מצרים: אובחנו 13 מקרים חדשים של הנגיף

משרד הבריאות במצרים מסר כי אובחנו 13 מקרים חדשים של נגיף הקורונה במדינה, מה שהעלה את מספר הנדבקים ל-93. עוד נמסר כי בין המקרים החדשים ישנם שמונה אזרחים זרים.

21:39 – טראמפ הכריז על מצב חירום לאומי בשל התפרצות הנגיף

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז על מצב חירום לאומי בשל התפרצות נגיף הקורונה במדינה. "נקצה תקציב של 50 מיליארד דולר למדינות הברית כדי להילחם בנגיף", אמר הנשיא טראמפ. "אנחנו רוצים לוודא שאלו שזקוקים לבדיקה יוכלו לעשות זאת במהירות ובקלות – אני מצפה שכחצי מיליון בדיקות יהיו זמינות כבר בתחילת שבוע הבא".

21:10 – פולין תאסור על כניסת תיירים למדינה

ראש ממשלת פולין מתאוש מורביצקי אמר כי מדינתו אוסרת על כניסת תיירים בשל התפרצות נגיף הקורונה. עוד אמר מורביצקי כי כל השבים מחו"ל יחוייבו בבידוד של 14 יום.

20:22 – צרפת: מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-79

18 מקרי מוות נוספים מנגיף הקורונה זוהו בצרפת, מה שהעלה את מספר הקורבנות במדינה ל-79 – כך מסרו הרשויות במדינה. עוד נמסר כי מספר הנדבקים הכולל במדינה עלה ל-3,661.

20:19 – 671 מקרים חדשים של הנגיף אובחנו בגרמניה

671 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בגרמניה, מה שהעלה את מספר הנדבקים במדינה ל-3,062 – כך מסר המכון למחלות זיהומיות בגרמניה. עוד נמסר כי עד כה חמישה בני אדם מתו כתוצאה מהנגיף במדינה.

20:10 – משרדי הממשלה בוחנים תרחישים לצמצום פעילות המשק

בשעה זו מתקיימים דיונים בין משרדי הממשלה והפורום הכלכלי, הכולל את בנק ישראל ומשרד האוצר, בהם נבחנים שורה של תרחישים לצמצום משמעותי של הפעילות במשק. בין הצעדים שנבחנים סגירת התחבורה הציבורית וגני הילדים, וצמצום משמעותי של הפעילות במשק כולל סגירת מקומות העבודה ומעבר של עובדים לבית.

על פי גורמים באוצר, הרבה נמצא על שולחן. מחר יתקיים דיון נוסף אחרי עבודת מטה של משרד האוצר ומשרד הכלכלה ואז תתקבל החלטה. עוד בוחנים גם את השבתת מערכת החינוך כולה. המשמעות הכלכלית למשק היא 200 מיליון שקל ליום, אם אחד ההורים נשאר בבית.

20:05 – חשש לעשרות מקרים נוספים של קורונה בארץ

לאחר שמניין הנדבקים מנגיף הקורונה עלה ל-143, עולה חשש לעשרות מקרי קורונה נוספים שצפויים להתגלות במהלך הלילה.קרדיט – פורסם לראשונה