2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

התפשטות הקורונה: מניין המתים בארה"ב חצה את ה-2,000


ארה"ב: מספר קורבנות הקורונה הוכפל בתוך יומיים – יותר מ-2,000 איש מתו
עריכה: שאול אדם

נגיף הקורונה ממשיך לעלות בארץ וברחבי העולם, עם 3,619 נדבקים ישראלים ו-659,367 בעולם. מניין הקורבנות מהנגיף בארץ עומד הבוקר (ראשון) על 12 ו-89 החלימו עד כה. בניגוד להוראות משרד הבריאות, מאות מאנשי הפלג הירושלמי השתתפו הלילה בהלווייתו של הרב צבי שינקר, ראש ישיבת "בית דוד" לצעירים בבני ברק, שהלך לעולמו במהלך השבת. הממשלה צפויה לאשר חבילת סיוע כלכלי למשק בשווי 80 מיליארד שקל, עם תוספת של חמישה מיליארד שקל לעסקים קטנים ובינוניים.

במקביל, ארצות הברית הפכה למדינה בעלת מספר הנדבקים הגבוה ביותר, עם 122,246 בני אדם. מספר הקורבנות בה עלה ב-351 ל-2,047 מתים, בהם תינוק בן חודשיים ממדינת אילינוי. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בטוויטר כי סגר מלא לא יהיה נחוץ בניו יורק ובאזור.

07:16 – מספר הנדבקים ברשות הפלסטינית עלה ל-104

מספר מקרי הקורונה ברשות הפלסטינית עלה ל-104, לאחר שהתגלו שישה מקרים חדשים של הידבקות בנגיף, בכפר קטנה הסמוך לירושלים. חמישה מהם הם של בני משפחה אחת, הכוללים ילדה בת 12, גבר בשנות ה-30 לחייו, גבר בשנות ה-50 לחייו ושלוש נשים בגילאים 30-50.

06:35 – ארה"ב: אסיר ראשון מת מקורונה

פטריק ג'ונס, אסיר בן 49 מלואיזיאנה המרצה עונש מאסר של 27 שנה בגין סחר בסמים, הפך לאסיר הפדרלי הראשון שמת מנגיף הקורונה – כך מסרה הלשכה הפדרלית של בית הכלא במדינה. כ-14 אסירים ו-13 עובדי בתי כלא פדרליים ברחבי ארצות הברית חלו בנגיף.

05:00 – פנס: אגיש לנשיא המלצה על סוגית חידוש הכלכלה בשבוע הקרוב

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, אמר כי יעביר לנשיא דונלד טראמפ המלצה בסוגית חידוש הכלכלה מחדש בשבוע הקרוב. בריאיון לפוקס ניוז, אמר פנס כי הצוות הדן בסוגיה יבסס את החלטתו על נתונים וייעוץ מדעי. "בסופו של דבר הנשיא יקבל החלטה שהוא מאמין שהיא לטובת העם האמריקני", אמר.

04:28 – קוריאה הדרומית – מספר הנדבקים בנגיף עלה ל-9,583

המרכז לבקרת ולמניעת מחלות בקוריאה הדרומית הודיע כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה במדינה עלה ל-9,583. מניין המתים מהקורונה בקוריאה הדרומית הוא 152.

04:14 – שר הבריאות במקסיקו: התפשטות הנגיף תפחת אם נישאר בבתים לחודש

שר הבריאות במקסיקו אמר כי הדרך היחידה להפחית את התפשטות נגיף הקורונה במדינה היא שכל האזרחים לא ייצאו מהבתים למשך חודש. מניין הקורבנות מהנגיף במדינה עלה ל-16 מתים וכן מניין הנדבקים, שעלה ל-848 בני אדם.

03:30 – טראמפ: אין צורך בסגר מלא בניו יורק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי אין צורך בסגר מלא בניו יורק והאזור כדי לבלום את התפשטות הנגיף. "הסגר לא יהיה נחוץ. הפרטים המלאים ישוחררו על ידי CDC (מרכזים לבקרת מחלות ומניעה) הלילה", כתב הנשיא האמריקני. לדבריו, הוא ביקש מגורמי הבריאות הפדרליים להורות על "אזהרות תנועה" במקום.

03:22 – סין: עלה ל-3,300 מניין הקורבנות מנגיף הקורונה

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה בסין עלה ב-45 ל-3,300 מתים. במקביל, עלה מניין הנדבקים בסין ל-81,439 בני אדם.

03:01 – פנמה: מניין הנדבקים עלה ל-901

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בפנמה עלה ב-115 בני אדם ל-901. במקביל, עלה מספר הקורובנות מהנגיף בפנמה ל-17 מתים.

02:14 – ארה"ב: מניין הקורבנות עלה ל-2,047, בהם תינוק בן חודשיים

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה בארצות הברית הכפיל את עצמו בתוך יומיים – ועלה ל-2,047 בני אדם. לפי בית החולים האוניברסיטאי בג'ון הופקינס שבמרילנד, אחד המתים מהנגיף הוא תינוק בן חודשיים ממדינת אילינוי. במקביל, מניין הנדבקים בארצות הברית עלה ל-122,246 בני אדם.

01:00 – צפון אירלנד: יוחמרו הגבלות התנועה על האזרחים

צפון אירלנד אישרה בשבת האחרונה "סמכויו חדשות וגורפות" למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, נוסף על מגבלות תקיפות יותר על בתי העסק מאשר בבריטניה. בין המגבלות: איסור יציאה מהבית שלא לצורך חיוני, אכיפת הסגירה של בתי עסק שאינם חיוניים או כאלה שאינם מבטיחים את שלומם של עובדיהם. בנוסף, עיריית בלפסט הורתה על עבודה מהבית ועל הקנס שיוטל על אלו שיפרו את ההגבלות – עד 5,000 פאונד.

00:36 – הממשלה צפויה לאשר סיוע כלכלי למשק בשווי 80 מיליארד שקל

בישיבה שהתקיימה הלילה בין הפורום הכלכלי במשרד האוצר מול ראש הממשלה בנימין נתניהו ויועצו הכלכלי אבי שמחון, הוצגה התוכנית לסיוע כלכלי למשק בשל משבר הנגיף הקורונה בעלות כוללת של 80 מיליארד שקלים. במקביל לפרטי התוכנית שהועלו כבר ביום שישי האחרון, סוכם על תוספת של חמישה מיליארד שקלים שיוענקו כמענקים לעסקים קטנים ובינוניים. מחר בערב צפויה להתקיים ישיבת ממשלה בה יעלו לאישור פרטי התוכנית.

23:51 – מאות הגיעו להלוויה בבני ברק בניגוד להנחיות משרד הבריאות

בהלוויה של הרב צבי שינקר, ראש ישיבת בית דוד לצעירים בבני ברק, השתתפו מאות בני אדם, בניגוד להוראות של משרד הבריאות. המשתתפים שייכים לקבוצת הפלג הירושלמי שמאז התפשטות נגיף הקורונה אינם נשמעים להוראות והפרו אותן מספר פעמים בסוף השבוע האחרון – בלימודים, תפילות ואירועים כמו חתונות. במוקד הלוויה בבני ברק הייתה נוכחות משטרה גדולה, אך לא נעשה ניסיון לאכוף את ההתקהלות.קרדיט – פורסם לראשונה